Зрошення для ягідників: як правильно забезпечити культуру водою й поживними елементами

 Зрошення для ягідників: як правильно забезпечити культуру водою й поживними елементами

Ягідні культури характеризуються підвищеними вимогами до зволоження, від чого і залежить їхня продуктивність. Сьогодні вирощування ягід неможливе без використання сучасних зрошувальних систем.

Адже основним джерелом життя рослин є вода. А ягідні рослини мають поверхневе розміщення кореневої системи, ефективно використовують запаси вологи з ґрунту на глибині не більше 50 см. Деякі з них, звичайно, вирощуються без зрошення з отриманням помірних врожаїв в певних умовах і можливістю рентабельного ведення господарства, а деякі вимагають особливого підходу. Причому, рентабельність таких культур, як малина або суниця в останні посушливі роки без зрошення взагалі під питанням. 


Але вода і навіть найродючіший грунт не здатні забезпечити ягідні культури всіма необхідними поживними елементами. Особливо це стосується ремонтантних сортів, які плодоносять протягом всього сезону та потребують достатнього удобрення. Тому важливо передбачити та уникнути можливих дефіцитів макро- та мікроелементів.

Рослини, які не отримують збалансованого живлення, гірше засвоюють елементи основного удобрення, мають значно слабший імунітет, більш чутливі до хвороб та стресових умов, затримуються у розвитку, гірше плодоносять, втрачають якість. Крапельний полив дозволяє забезпечити  одночасно зрошення та внесення добрив. Експерти з живлення рослин компанії “ПЛАНТА ГРУПП” рекомендують на початкових етапах розвитку для фертигації застосувати Vigortem S та комплексне добриво Meristem 11:40:11+2MgO+mix. 

Препарати компанії Meristem повністю розчинні в воді та не містять хлору. Vigortem S – відмінний укорінювач та біостимулятор розвитку кореневої системи. Meristem 11:40:11+2MgO+mix містить велику кількість фосфору, який являється джерелом енергії для культур і життєво необхідний на початкових фазах вегетації. 

До речі, Meristem NPK має різні формуляції, кожна з яких підбирається для відповідних умов та фаз розвитку плодово-ягідних культур.У цьому році портфель компанії “ПЛАНТА ГРУПП” розширився ще на два біостимулятори, які можна застосовувати у фертигації – STIMAX FRUIT i STIMAX PLUS. Їх дія спрямована на покращення зав’язування, розвиток та однорідне рівномірне забарвлення плодів та ягід.

Експерти з живлення рослин продовжують працювати  та здійснювати  консультаційний супровід у звичайному режимі. Спеціальні мікродобрива Meristem можна знайти у мережі офіційних дистриб’юторів компанії “ПЛАНТА ГРУПП”.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *