Жителів Рівненщини штрафують за збір чорниці гребінками

 Жителів Рівненщини штрафують за збір чорниці гребінками

У Рівненські області триває сезон дозрівання та заготівлі чорниці. Для місцевих жителів заготівля чорниць завжди була одним із основних способів заробітку. Проте багато хто, аби зібрати якомога більше ягід, використовують гребінки, чим завдають значну шкоду лісовій рослині, підриваючи коріння та зриваючи з куща весь листяний покрив, повідомляє у фейсбуці ДП «Володимирецький лісгосп».

– Кущ від цього всихає, а можливість відновлювати коріння чорниця ще не навчилася, тому від такого виду збирання і зникають ягідники. Таким чином, місцеве населення завдає шкоди не лише рослині, а й собі. Адже не секрет, що саме чорниця влітку годує більшість сільських родин, – йдеться у повідомленні.

Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» нагадують, що збір ягід механічним та ручними пристроями – заборонений, а за порушення згідно зі статтею 70 КУпАП громадянам доведеться сплатити штраф в розмірі від одного до трьох неоподаткованих мінімумів та за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниці додатково нарахувати 272,41 грн. заподіяної лісовим угіддям шкоди .

Працівники державної лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» вимагають від заготівельників ягід, грибів, лікарських рослин лише одного – дотримуватися Правил пожежної безпеки, не смітити в лісових угіддях, а ягоди збирати без гребінок і пристроїв, що завдають шкоди ягідникам.

Нагадаємо, у 2021 році країна стала постачальником чорниці №1 у Європі.

Дмитро Комаров поділився враженнями від поліських лісів.

На Рівненщині розпочався чорничний сезон.

Журнал «Ягідник»

Останні статті