Жимолость у Польщі набирає популярності

 Жимолость у Польщі набирає популярності

Сезон 2022 року був вдалим для польських виробників жимолості.  Весна цього року видалася досить стабільною, великих заморозків не було, хоча подекуди в Польщі вони все-таки траплялися, що відразу спричинило зниження врожайності цієї культури. Про це виданню sadyogrody.pl розповів президент Асоціації виробників жимолості Анджей Крупінський.

– Ми хочемо показати споживачам у всьому світі, що Польща – це основний виробник жимолості, тому хочемо поділитися цими ягодами зі світом, – зазначив Анджей Крупінський.

За його словами, збір урожаю цієї культури розпочався в середині червня і тривав до середини липня:

– Нині фермери Польщі вирощують польські, російські та канадські сорти. Для них характерний не лише різний смак ягід, але й різний термін їх дозрівання. Сезон ми починаємо приблизно 15 червня, а закінчуємо приблизно 15 липня.

Інтерес до жимолості в Польщі з кожним роком зростає все більше.

– Можна сміливо сказати, що з кожним роком інтерес польських споживачів до цієї ягоди зростає, результатом чого є кампанія «Час для польських суперфруктів». Наші фрукти беруть участь у цій акції та у ягідно-фруктовій естафеті. Свіжі ягоди жимолості через короткий сезон доступні лише протягом місяця, але наші виробники, а також підприємства з переробки фруктів бачать, що інтерес до цієї культури збільшується. Вже 2023 року на ринку можна буде купити більше продуктів переробки з жимолості, соки, варення, джеми, настоянки, вина, – каже Анджей Крупінський.

Читайте також: «Уманська фруктова компанія» досадить черешневий сад

Журнал «Ягідник»

Останні статті