Журавлина корисна для профілактики циститу

 Журавлина корисна для профілактики циститу

Сік журавлини корисний для профілактики захворювань сечовивідної системи. Вчені Кохранівської співпраці визначили, що вживання журавлинного соку допомагає скоротити кількість випадків циститу протягом року з двох до одного. Альтернативою можуть бути таблетки з журавлиною, але клінічних досліджень їхньої ефективності майже не проводилося.

Проте для забезпечення такого ефекту доведеться приймати його потягом тривалого часу – не менше шести місяців щодня по дві склянки соку на день. При цьому дієвість журавлини при лікуванні циститу досі не доведена остаточно.

Водночас журавлина має багато інших корисних властивостей. Адже ягода багата на вітаміни, пектинові речовини, органічні кислоти і цукри. Також вона містить лимонну, бензойну, яблучну, хінну, олеїнову кислоти, а також в незначних концентраціях щавлеву і бурштинову кислоти. Багата ягода на вітамін С, фруктозу і глюкозу, меншою мірою – сахарозу, біофлавоноїди, бетаїн.

Ягоди журавлини корисні також при багатьох хворобах. Чудовим жарознижувальним засобом при простудних захворюваннях буде морс із журавлини. Антибактеріальні властивості ягоди згодяться як профілактичний засіб від гастриту і виразки. Доведено, що люди, які регулярно споживають напої або інші страви з журавлиною, мають менший ризик отримати виразку шлунка. Властивості журавлини перешкоджають прилипанню на слизових шлунка hуlicobacter pylori, яка якраз і викликає цю виразку.

Сік журавлини активно перешкоджає утворенню ракових клітин. Він зв’язується в організмі людини з двома особливими ферментами, які здатні викликати рак. Компоненти, які містяться в журавлині, захищають ДНК і запобігають росту ракових клітин товстого кишечника і простати.

Журавлина також сповільнює процеси старіння організму. Наявні у її складі антиоксиданти запобігають негативному впливу вільних радикалів та перешкоджають появі перших ознак старіння.

Також лікарі відзначають, що журавлина є незамінним помічником майбутніх мам при набряках під час вагітності, при варикозному розширенні вен, а також при підвищенні тиску. На початку вагітності журавлина корисна як полівітамінний засіб. Якщо жінку турбує цистит, то журавлина можна рекомендувати як допоміжний засіб при його лікуванні.

Водночас у деяких випадках від вживання журавлини слід відмовитися. Вона може бути корисною не всім, тому людям з хронічними хворобами варто стосовно вживання ягоди проконсультуватися з лікарем.

Не варто споживати журавлину тим, хто приймає препарати для зниження згортання крові. Ягода посилить їхню дію, що може привести до підвищеної кровоточивості. Не варто їсти ягоду і разом з продуктами, в яких містяться великі концентрації щавлевої кислоти (щавель, шпинат, томати, петрушка, буряк), оскільки журавлина підсилює виділення з сечею її солей. Це може сприяти утворенню каменів у пацієнтів, які страждають на сечокам’яну хворобу. Не принесе користі журавлина і при гастритах з підвищеною секреторною активністю і загостреннях виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. І, звісно, не варто вживати ягоду людям з індивідуальним несприйняттям журавлини, щоб запобігти алергічним реакціям.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *