В Англії відбудеться міжнародна зустріч виробників смородини
Зберегти істинний смак продукту

Про технологію вирощування ягід у компанії «ЛІГА АГРО»
Бізнес на ягодах в Україні – реальний і перспективний. Але успіх приходить лише до тих, хто не боїться важкої праці та змін. Шлях розвитку, експериментів й органічних технологій обрала для себе компанія «ЛІГА АГРО». У 2016 році власники земельних ділянок на Київщині об’єднались, щоб вийти на органічний вітчизняний і світовий ринки постачання ягід.
Засновники компанії з відповідальністю підійшли до вивчення особливостей і вимог щодо вирощування ягідної продукції. Як підсумок – уся продукція «ЛІГА АГРО» екологічно чиста й має сертифікати органічного виробництва. Консультують фермерів кращі агрономи, ягоди збирають з кущів, висаджених саджанцями іn vitro, а попит на врожай є не лише серед українських споживачів. Голова кооперативу Олександр Стогній з радістю погодився розповісти про найцікавіші технології та догляд за органічними й надзвичайно смачними українськими ягодами.
Компанія «ЛІГА АГРО» – це 26 га насаджень органічних ягід. Із них 13 га лохини різних сортів, 1.5 га малини, 1.3 га суниці садової, 1 га ожини, а також біля 2.8 га під пари.
– Понад п’ять років тому з’явилась ідея, а потім і бізнесплан вирощення органічних ягід, які придатні для наших кліматичних умов та мають попит на українському і світовому ринках. Провівши аналіз ґрунту існуючих ділянок, ми зрозуміли, що нам пощастило, і на частині поля можна було одразу починати вирощувати врожай за органічною технологією. На інших ділянках певний час ще був перехідний період. Той же аналіз ґрунту показав, що на більшій частині території ґрунти мали кислий склад, тож вибір ягід для посадки був очевидний – ми зробили ставку на лохину і висадили її на 6 гектарах землі, – пригадує голова кооперативу «ЛІГА АГРО» Олександр СТОГНІЙ.
У господарстві 2017 року висадили 7 га малини, у 2018 році додався гектар смородини та ожини. Оскільки це був пілотний проєкт, ми намагались диверсифікувати наш асортимент ягід, щоб зрозуміти, на які із ягід є найбільший попит. Втім, незабаром смородину довелося викорчувати – власники зрозуміли, що ринок збуту для цієї ягоди у свіжому вигляді дуже малий та обмежений. На її місце досадили лохину. Крім того тут вирощували суницю альпійську, але згодом теж відмовились від неї через те, що вона потерпала від заморозків, та й ягода після збору надто чутлива до перепадів температур, погана лежкість, транспортабельність та малий термін придатності.
НЕ ТАКА СТРАШНА ОРГАНІКА?
Для вирощування суниці садової у «ЛІГА АГРО» використовують саджанці іn vitro. Сучасна технологія вирощування ягідних культур in vitro дозволяє використовувати якісний і здоровий садивний матеріал, який відповідає вимогам органічного землеробства.
– Для висадки суниці ми обрали один сорт. Аліна – ідеальний ремонтантний сорт для промислового вирощування в нашому кліматі. Це офіційно зареєстрований клон сорту Мурано, адаптований до наших умов. Він має потужний потенціал урожайності та продуктивності, за умови дотримання основних агротехнічних норм. До того ж, він морозостійкий, транспортабельний, з хорошими смаковими властивості, плоди красиві, симетричні, середнього розміру, – каже керівник підприємства.
Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».
Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46
Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682
Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.