Вирощування суниці на відстані збільшує її термін зберігання

 Вирощування суниці на відстані збільшує її термін зберігання

Турецька компанія Erust Tarim розпочала вирощувати суницю садову в повітрі за допомогою методу гідропоніки. Ягоди вирощують у теплиці площею 1,5 га на висоті 1 метр таким чином, щоб вони не контактували між собою в процесі дозрівання. В упаковці суниця також не торкається одна одної, повідомляє hurriyet.

– Завдяки методам розмежування вирощування й пакування термін зберігання нашої суниці стає набагато довшим, – зазначає фермер Еруст Тарім.

Менеджер з маркетингу компанії Erust Tarim Бурак Акбулут розповів, що ягоди дуже делікатні, і через контакт з ґрунтом на етапі вирощування та в упаковці термін їх зберігання значно скорочується.

– В нашій теплиці з застосуванням методу вирощування суниці на відстані урожайність у чотири рази перевищує виробництво в ґрунті. Окрім того, ми створили особливу упаковку для зібраної суниці, яку можна розміщувати скрипках, щоб ягоди не торкалися одна до одної, – зазначає Бурак Акбулут.

Усього в Туреччині в 2020 році на 180 тис. га виростили 546 тис. тонн суниці, з яких близько 203 тис. тонн зібрали и теплицях.

Нагадаємо, у 2020 році Туреччина виростила 35,8 млн тонн суниці садової та стала лідером у Європі.

Через 5-8 років іспанські виробники суниці перейдуть на гідропоніку.

Стартап з вирощування суниці у вертикальних фермах зібрав 50 мільйонів доларів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті