Запорука успіху – якісний садивний матеріал

 Запорука успіху – якісний садивний матеріал

Фундаментальна роль створення плантації лохини – відбір розсади. Одним словом, якісний садивний матеріал лохини. Ця умова є основною для подальшого успіху плантацій лохини. Вибір саджанців з джерел невідомого походження пізніше може стати причиною багатьох проблем.

Чому ми повинні вибирати сертифіковані матеріали?

Вибір сертифікованих розсадників, до яких належить компанія Polska borówka sp. z o.o., є важливим критерієм при купівлі саджанців. Ми впевнені, що рослини розмножуються відповідно до правил, що діють у Європі та світі. Розсадники контролюються державними органами, що робить їх якість значно кращою. Кожна партія перевіряється цими установами на наявність вірусів, грибків чи інших патогенів. Контроль за фітосанітарними заходами – суттєві та обов’язкові. Без цього ми не можемо надати нашим клієнтам потрібний матеріал. Купуючи матеріали у такого типу компаній, ми можемо бути впевнені, що рослини будуть здоровими. Контроль проводиться щонайменше двічі на рік під час виробництва садивного матеріалу, негативні результати випробувань виключають розсадник з можливості торгівлі та виробництва розсади.

Важливим є також зовнішній вигляд розсадник і порядок у ньому, це також ключове питання щодо здоров’я садивного матеріалу. Підтримка гігієни також сприяє швидшій оцінці стану здоров’я рослин. Перш за все, підтримання порядку та відповідних розміток у розсаднику усуває проблеми, зокрема, змішування сортів.

Збереження продукції відповідно до правил також означає, що ми купимо обрані нами сорти. Це також має вирішальне значення, оскільки нинішній ринок лохини є вибірковим щодо сортів. Мається на увазі, що походження сортів суворо контролюється і тільки в сертифікованих розсадниках. Ці компанії, які не контролюються державними установами, не звертають уваги на добробут споживача, а тому можуть траплятися  змішування сортів. Було створено багато розсадників, які пропонують товари за «конкурентоспроможною» ціною, але вони працюють без нагляду. Часто в таких розсадниках можна зустріти так званий «мікс сортів». Виробник сам не знає, що він виростив і який сорт продає своїм клієнтам. Вже тоді ми повинні подумати, чи потрапили ми в правильне місце і чи купимо ми те, що хочемо. Нехай нас не обманює низька ціна. Виробництво саджанців дороге. Забезпечення рослинам належних умов для їх правильного росту тягнуть за собою значні витрати. Хороша якість саджанців входить у вартість. Так само і з іншими продуктами, наприклад необроблена їжа, якість = ціна. Спробуймо повідомляти відповідні установи про незаконних практиків, які зашкоджують хорошій репутації розсадників у певній країні. Це особливо важливо з точки зору збереження хорошої якості фруктів, якими Європа славиться у всьому світі.

Вибір з точки зору способу розмноження

Будь-який спосіб розмноження саджанців хороший, але тільки в тому випадку, якщо він проводиться в належних умовах. Незалежно від того, чи буде це метод in-vito або вегетативний, наш вибір має бути перевіреним джерелом, яке є сертифікованим, зареєстрованим розсадником. Якщо ми вирішимо купити товар у продавця, який придумав створити лабораторію та розпочати там розведення рослин без жодного контролю, ми зробимо велику помилку. Ми не будемо впевнені, чи будуть наші рослини врожайними. Як наслідок, інвестиції у створення плантації замість швидкого збільшення інвестицій можуть виявитися невдачею. Власне, неперевірені лабораторії не завжди відповідають вимогам до розмноження in vitro. Для успішного процесу відтворення in vitro необхідні стерильні та контрольовані умови. Завдяки стерильним умовам у приміщеннях для виробництва мікросаджанців, ми можемо бути впевнені, що вони здорові та позбавлені патогенів. Рослини, розмножені традиційним методом, тобто вегетативним способом, дешевші і їх легше отримати. Забезпечення належних умов для вкорінення пагонів є ключовим моментом у виробництві цього типу саджанців. Однак слід пам’ятати, що ці саджанці, якщо за ними належним чином не доглядати, більш сприйнятливі до різних грибкових збудників. Важливим фактором є джерело пагонів для виробництва розсади.

Материнські рослини повинні рости ізольовано, щоб забезпечити контроль за їх здоров’ям.

Розсадник, який є джерелом посадкового матеріалу, слід відокремити від плантацій та піддати детальному огляду. Будьмо впевнені, що в вибраному нами розсаднику зберігається сортова чистота. У розсадниках, що знаходяться під контролем державних санітарних установ, їх ретельно перевіряють, і кожна виявлена ​​неточність відображається в тому, що дана партія рослин не надійшла на ринок.

Зовнішній вигляд саджанців

Вибираючи рослини для нашої плантації, ми повинні звернути увагу на їх зовнішній вигляд. Важлива не тільки надземна частина, а й те, що заховано в горщику. Корінь – головний, можна сказати, «двигун рослини», звичайно, крім фотосинтезу та інших. Завдяки корінню саджанець може вбирати поживні речовини, необхідні для його функціонування. Тому, купуючи саджанець, перевірте, чи добре побудована рослина в цій частині, чи корінь займає весь обсяг горщика. Не бійтеся перевіряти, як вкорінений саджанець. Добре розвинена коренева система – запорука швидкого росту рослин, а отже, і врожайності. Тоді обсяг горщика не має особливого значення, будь то P9 або C3. Відомо, що чим більший блок, тим краще. Однак важливо те, наскільки добре розвинена коренева система. Коли вона буде задовільною, ми можемо бути впевнені, що навіть з маленького горщика рослина приживеться.

Вирівнювання розсадницього матеріалу також дуже важливе.

Другий важливий фактор, який відповідає за наш вибір – це надземна частина рослини. Тому варто вибирати рослини, добре розгалужені і з великою кількістю пагонів. Два пагони – абсолютний мінімум. При використанні неякісного матеріалу з 1-2 пагонами буде важко отримати добре розвинені та плодоносні чагарники. Виберіть обрізані саджанці. Завдяки цьому кущі добре розгалужуються і вкорінюються.

Третій фактор – загальний порядок у розсаднику. З того моменту, як ви зайшли в розсадник, ви побачите, як виробник доглядає за своїми рослинами. Дотриманий порядок гарантує нам, по-перше, сортову чистоту, без «сумішей», по-друге, саджанці без «чайових», таких як бур’яни, або самосів дерев чи інших рослин, що часто трапляється. Додаткова рослинність у горщику перешкоджає зростанню лохини та її гарному вкоріненню, що має величезний вплив на подальший розвиток рослини, її адаптацію до навколишнього середовища на полі та згодом урожайність. Як бачите, найменші деталі сприяють хорошій якості саджанців.

Призначення – плантація

Якісна розсада лохини повинна мати кілька міцних пагонів

Ринок вимагає все більше і більше від виробників лохини, тому, коли у нас недостатньо знань про ці рослини, наш вибір повинен ґрунтуватися на досвіді продавця. Будь-який розсадник, який цінує клієнта, проконсультує та допоможе у виборі сорту. Коли ми переконаємося в джерелі, з якого будемо купувати саджанці, давайте подумаємо, чи знаємо ми достатньо про його вирощування. Не будемо забувати, що лохина високоросла – це досить специфічна рослина, і не кожен любитель здатний вести плантацію сам з нуля. Якщо ми не впевнені у своїх знаннях і не можемо їх отримати самостійно, давайте зосередимось на компаніях, які допоможуть нам розпочати цей бізнес і, що краще, разом керувати ним.

Обираймо компанії, які намагаються надати клієнту всю необхідну інформацію про рослини. Є виробники, які надають допомогу від А до Я, починаючи від відбору саджанців, до підготовки поля до подальшого вирощування лохини. Дуже добре, коли така компанія має багаторічний досвід. Тоді ми будемо впевнені, що наші інвестиції не зазнають невдачі.

Висновки

По-перше, професіоналізм у виборі джерела саджанців для плантацій. Тільки кваліфіковані та перевірені розсадники здатні запропонувати якісний та різноманітний матеріал для створення плантацій.

По-друге, знання варто використовувати знання розсадників, постачальників саджанців як з питань підбору сортів, типу матеріалу для розсади, так і способу посадки.

По-третє, походження саджанців та спосіб їх розмноження впливатимуть на їх подальший ріст на плантації. Пам’ятаймо про це!

Читайте також: Don’t panic – be organic: практичні поради для органічного бізнесу з власного досвіду – Павел Ваврищук, ТзОВ Polska Borowka

Контакти:

POLSKA BORÓWKA SP Z O. O.
20-209 Люблін, Фрезерув 3

Тел.: +48 695 195 816, +48 516 41 41 52, +380 93 013 18 32

e-mail: info@polskaborowka.eu

Журнал «Ягідник»

Останні статті