Заморожування малини у флюїдизаційних тунелях UNIDEX

 Заморожування малини у флюїдизаційних тунелях UNIDEX

Заморожування – один з тих напрямків ягідництва, який з кожним роком невпинно розвивається, адже заморожені ягоди, зокрема малина, мають попит на всіх без винятку ринках. Не стоять на місці й технології заморожування та обладнання, яке для цього використовується. Так, одним з найкращих варіантів для малини є використання флюїдизаційних тунелів, які гарантують якісне та швидке заморожування, запобігаючи при цьому склеюванню ягід. Детальніше про переваги й особливості використання флюїдизаційних тунелів розповіла представниця компанії UNIDEX Наталія ПАЗДЗІОР-МЕНДАЛЬКА під час конгресу з заморожування та холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості». Захід відбувся в межах V міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації».

Польська компанія UNIDEX виготовляє флюїдизаційні тунелі для заморожування (IQF) – найпопулярніше обладнання для швидкого заморожування ягід, фруктів і овочів.

– Історія нашої компанії становить уже 30 років. Щороку ми виробляємо близько 30 тунелів для заморожування різноманітних продуктів харчування. Найважливіша особливість наших тунелів полягає в тому, що вони оснащені технологією флюїдизації. Завдяки їй продукт, який заморожується, поводиться неначе кипляча рідина. Так, повітря, введене в рух вентиляторами, проходить через випарник і перфоровану стрічку, запускаючи в рух продукти для заморожування та запобігаючи їхньому прилипанню один до одного. Завдяки цьому виробник отримує повністю заморожені, сипучі та відокремлені продукти, які зберігають справжній смак і готові до пакування, – розповіла представник компанії UNIDEX Наталія Паздзіор-Мендалька. – Окрім того, варто зазначити, що наші тунелі універсальні, адже на них можна заморожувати всі типи продуктів: фрукти, овочі, дрібну рибу, гриби, трави та морепродукти.

Тунелі для заморожування компанії UNIDEX працюють майже у всьому світі, зокрема в Іспанії, Греції, Сербії, Угорщині, Болгарії, Росії, Узбекистані, Сенегалі, Єгипті, Індонезії, а також у Південній Америці – в Чилі й Аргентині. Але найбільше обладнання знаходиться у Польщі: близько 90 % IQF тунелів, які виготовляються в цій країні, належать саме UNIDEX.

– Надзвичайно важливим ринком для нас є Україна, де ми встановили вже 24 тунелі для заморожування. На українському ринку ми – лідери серед виробників обладнання для заморожування, тому з впевненістю можемо сказати, що наше устаткування відповідає запитам клієнтів, – зазначила Наталія Паздзіор-Мендалька.

Компанія UNIDEX виготовляє обладнання для заморожування двох типів. Це, зокрема, тунелі для заморожування серії M, продуктивність яких коливається від 1000 до 3400 кг/год. Тунелі цієї серії характеризуються невеликими розмірами, вони ідеально підходять для клієнтів, які лише розпочинають свою діяльність у галузі заморожування або переробки продуктів. Другий тип тунелів для заморожування – серії A. Їхня продуктивність сягає від 4300 до 12000 кг/год. Холодоагентом у флюїдизаційних тунелях може бути аміак NH3 (R717), фреон (R404A, R507, R449A), а також CO2.

Окрім стандартних тунелів, компанія виготовляє ще й компактні тунелі IQF (ТК) – обладнання, яке працює за таким же способом, як і стандартні тунелі для заморожування IQF.

Також UNIDEX пропонує клієнтам спіральні тунелі – широку гаму обладнання, призначеного для заморожування, охолодження та підігріву продуктів. Кожен спіральний тунель UNIDEX спроєктований за індивідуальним замовленням клієнта, завдяки чому вони ідеально підходять до конкретних вимог та умов роботи. Спіральні тунелі переважно функціонують на підприємствах хлібопекарської та м’ясної промисловості, галузей швидкого харчування, виробництва морозива тощо.

– Наші тунелі для заморожування ягід – універсальні, – зазначають у компанії UNIDEX. – Купуючи одне обладнання, при правильному налаштуванні необхідних парламентів, клієнт може заморожувати різні види продукції.

ФЛЮЇДИЗАЦІЯ ТА МАЛИНА: ОСОБЛИВОСТІ ЗАМОРОЖУВАННЯ

Вибираючи оптимальне обладнання для заморожування, виробник повинен орієнтуватися передусім на те, які саме продукти будуть заморожуватися. Зокрема, у випадку малини надзвичайно важливо правильно дібрати устаткування для цих цілей.

– Малину дуже складно не лише підготувати до заморожування, а й заморозити так, щоб у результаті якість продукції залишалася високою. Тому флюїдизаційні тунелі, які виготовляє компанія UNIDEX, мають певні налаштування та пристрої, які покращують якість продукту, що заморожується, – розповідає представник компанії UNIDEX.

Йдеться, зокрема, про систему регулювання частоти вібраційної подачі, яка розташована на початку тунелю та розміщує продукт всередину, а також про регулювання висоти навантаження на першій стрічці. Це означає, що на стрічці в тунелі можна викладати невелику кількість малини – лише 1–2 шари, щоб заморожені ягоди не притискали одна одну, були високої якості та в результаті не втрачали її. Окрім того, зберегти високу якість ягід малини допомагає і система регулювання вентиляторів швидкості під першою стрічкою, а також частота роботи пульсатора. Власне, завдяки ньому малина (та й інші продукти, які заморожуються) на першій і другій стрічках підстрибує, і саме цей процес запобігає склеюванню.

– Загалом ми пропонуємо два способи заморожування малини. Перший – стандартний, при якому ми малина заморожується в тунелі при температурі -18 °С. Другий спосіб – альтернативний, при ньому заморожування у тунелі відбувається при температурі -14 °С, а пізніше в холодильному складі малина досягає кінцевої температури -18 °С, – зазначає Наталія Паздзіор-Мендалька. – Перевага другого методу полягає у тому, що малина при цьому не кришиться, адже заморожується при вищій температурі. При цьому транспортувати таку малину легше, оскільки вона не розламується, що в подальшому забезпечує виробникам ще й економічну вигоду.

Також важливим моментом при заморожуванні малини є те, якого саме типу ягоди використовуються. Так, малина екстракласу передбачає ягоди найкращої категорії та найвищої якості продукту. В цьому випадку потрібно, щоб вони були цілими та непошкодженими. Тому важливо правильно транспортувати цю малину до тунелю для заморожування, аби період між збором ягід і заморожуванням був максимально коротким.

– Оскільки малина – неймовірно делікатна ягода, всі налаштування параметрів під час заморожування мають бути такими ж. Особливо важливо слідкувати за кількістю ягід на піддоні під час заморожування. До того ж пульсатор, який вводить у рух продукт і запобігає склеюванню, та вентилятори також повинні мати делікатні налаштування. – У випадку заморожування другого типу ягід, тобто малинової крихти, висока якість малини уже не настільки важлива, – каже представник компанії UNIDEX.

ТЕХНОЛОГІЧНІ РІШЕННЯ В ТУНЕЛЯХ UNIDEX

Аби бути конкурентоспроможними на такому динамічному ринку, як заморожування, потрібно впроваджувати інноваційні технології, які допомагають виділятися з-поміж конкурентів. Так, у флюїдизаційних тунелях від UNIDEX є низка таких рішень.

– Передусім це стосується першої та другої стрічки, які розташовані в тунелі. Вони виготовлені з пластику синього кольору. Але найважливіша особливість полягає в тому, що стрічка має сертифікат на контакт з харчовими продуктами, – розповідає Наталія Паздзіор-Мендалька. – Окрім того, всі частини флюїдизаційних тунелів UNIDEX всередині виготовлені з нержавіючої сталі.

За словами представника компанії, всі клієнти, які купують флюїдизаційні тунелі для заморожування малини, також отримують і додаткові пристрої, які допомагають забезпечувати високу якість замороженого продукту. Це, зокрема, спеціальна платформа для малини, на якій розташовані два піддони. На перший з них навантажувач просто кладе ящики з малиною, а працівник, який стоїть перед входом у тунель, висипає малину на цей піддон і відкладає порожні ящики на другий.

– Ще одна важлива технологія, якою обладнані наші тунелі, полягає у вивантаженні малини. Так, після процесу заморожування дуже важливо не пошкодити ягоди, тому ми розробили спеціальне рішення, яке полягає в тому, що вивантаження замороженого продукту має регульований кут виведення продукції. Така технологія максимально дозволяє зберегти високу якість замороженої малини, – зазначає представник компанії UNIDEX.

Контакти: UNIDEX, Я.Канья, Я. Віктор, 39-218 Страшенцин 295Е, Польща

Тел. +48 (14) 680-86-00, e-mail: biuro@unidex.pl, https://unidex.pl/

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 2 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті