Заморожені ягоди та фрукти: сьогодення та прогнози на 2023 рік

 Заморожені ягоди та фрукти: сьогодення та прогнози на 2023 рік

Здається, все, що можна було сказати про плодово-ягідний сезон 2022 року, вже сказали, і більше не має сенсу його обговорювати. Проте його нікуди не подінеш. По-перше, триває продаж заморожених фруктів та ягід минулого сезону. По-друге, минулий рік зовсім скоро продемонструє свій вплив на наступний сезон. Тож що сталося на ринку ягід і фруктів у період із липня 2022 року і до сьогодні, «Ягіднику» розповіла проєктна менеджерка компанії Tiferet Юлія ТИМОШЕНКО.

Влітку перші пропозиції замороженого продукту малини (літні сорти), ожини та смородини почалися за плановими цінами виробників. Водночас здивувала європейська суниця: ціна на заморожену ягоду в країнах Європи сягала рівня 1,80 євро (що достатньо високо для цієї культури). Такого рівня ціни ніхто не очікував. Через високий рівень цін на сировину заготівель майже не проводилося, тож час було втрачено. Тому сезон 2022 року замороженої суниці садової для українських виробників вважаємо упущеним, а ось свіжої – навпаки.

На фото 1 можна побачити заморожену суницю садову такої якості, яку пропонували за 1,90–1,95 євро/кг DAP в Європі.

Сьогодні Єгипет надсилає пропозиції замороженої суниці садової (фото 2) за своїми звичними цінами нижче 1 євро, тож важко спрогнозувати, з якої ціни почнеться 2023 рік.

З виробництвом замороженої ягоди у 2022 році прогнозували для України різне:

  • не було певних очікувань у заготівлі сировини;
  • прогнозували можливий дефіцит персоналу для збору;
  • прогнозували фізичну неможливість збору через обстріли;
  • проблеми зі зберіганням/ виробництвом.

Але, попри всі песимістичні прогнози, врожай ягід в Україні виявився досить непоганий, і у виробників вийшло заготовити певні обсяги замороженої продукції. Спрацював план: заготовити по-максимуму, що вийде, і продати, як вийде.

Детальніше про ринок замороженої продукції та продовження статті читайте у журналі «Ягідник», який уже невдовзі вийде друком.

Журнал «Ягідник»

Останні статті