Заморожена ягода – чіткий курс на світовий ринок

 Заморожена ягода – чіткий курс на світовий ринок

П’ять років тому, у 2016 році, компанія «Фруктона-ВН» з’явилася на ринку переробки свіжої плодоовочевої та ягідної продукції. Метою переробного підприємства тоді було допомогти виробникові зберегти її довше свіжою, переробити і вигідно реалізувати в Україні й за кордоном. Цьому сприяло отримання сертифіката FSSC. Сертифікація з харчової безпеки – ознака якості продукції, яку можна споживати просто з конвеєра. Про підприємство, перспективи розвитку ринку замороженої продукції та чинники, які на це впливають, читачам журналу «Ягідник» розповів Костянтин КУЗЬМЕНКО, директор компанії «Фруктона-ВН», що на Вінниччині.

ПЕРЕРОБКА – ШАНС ЗБЕРЕГТИ ВСІ КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ СВІЖОГО ПРОДУКТУ

Костянтин Кузьменко на початку нашої розмови зауважив, що Україна – багата аграрна країна, яка має хороші, родючі землі, і щороку обсяги виробництва плодово-ягідної продукції в нас зростають мінімум на 4–6 відсотків. Про що це свідчить? Очевидно, про те, що цей бізнес вигідний і що наші люди готові інвестувати свої засоби в землю, в сади, не лише плодові, але й ягідні. І ця ніша дуже потребує підприємств, які перероблятимуть продукцію.

– У 90-ті роки ми зіткнулися з фактичним знищенням переробних підприємств плодово-ягідного сектора. Лише у Вінницькій області було 18 переробних комбінатів, а нині – всього 5, – зазначив директор компанії «Фруктона-ВН». – Фермеру, який виростив урожай, завжди проблематично його реалізувати. Якщо ми говоримо про свіжий ринок, то він дуже швидко насичується свіжою ягодою, що веде до обвалу цін, і фермер мусить із великими збитками збувати цей продукт на ринках, на полицях супермаркетів. Але реалізувати весь свій урожай господарства-виробники все одно не мають можливості.

Саме тому, за словами Костянтина Кузьменка, чи не єдиним технологічним рішенням, яке дозволяє продовжити життя свіжій ягоді, фрукту або сезонним овочам, є технологія шокової заморозки. Завдяки їй кінцевий споживач отримує всі корисні властивості продукту, закладені природою.

Продукцію компанії «Фруктона-ВН» можна знайти як замороженою в упаковці на полиці супермаркету, так і у складі молочної продукції. Ми її бачимо, коли купуємо йогурт, а в ньому – свіжі ягоди. Це саме та продукція, яка завдяки шоковій заморозці потрапила на молокопереробний комбінат і згідно з технологією, пройшовши всі інспекції, її ввели до складу йогурту.

– У час пандемії кожен з нас задумався: де ж нам брати вітаміни, як отримати доступ до якісних вітамінів і як знайти доступ до якісного продукту, який позитивно впливає на здоров’я людей? Торік учені, зокрема у США, дослідили, що ягоди бузини, які мають жарознижувальні й антисептичні властивості, позитивно впливають на перебіг коронавірусної хвороби. Тому в 2020 році компанія «Фруктона-ВН» переробила більше ніж півтори тисячі тонн бузини. Її реалізували на переробні фармацевтичні заводи Європи і США, – зазначає Костянтин Кузьменко.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті