Закритий ґрунт при вирощуванні малини та лохини: переваги і недоліки

 Закритий ґрунт при вирощуванні малини та лохини: переваги і недоліки

Наразі в Україні лише незначна частина малини та лохини вирощується у закритому ґрунті. Попри те, що така технологія – це світовий ягідний тренд, який з кожним роком набирає все більше обертів, фахівці ягідного ринку стверджують, що вона має як свої переваги, так і недоліки, повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Цей рік охарактеризувався досить високими цінами на малину на світових ринках, що лише посилило інтерес до вирощування цієї ягоди в Україні серед фермерів. Натомість лохина в останні роки продовжує залишатися однією з найпривабливіших культур для ягідників, зазначає керівник УПОА Тарас Баштанник.

– На цьому фоні фермери, які займаються ягідним бізнесом, замислюються про впровадження нових технологій у виробництві та, зокрема, про закритий ґрунт. Серед переваг закритого ґрунту – можливість для ягідівника розпочинати сезон реалізації продукції у набагато більш ранні терміни – саме тоді, коли ринкова ціна на ягоду перебуває на найвищому рівні. Крім того, закритий ґрунт дозволяє зберегти врожай ягідника від впливу складних погодних умов. Однак серед недоліків – необхідність вкладення великих інвестицій, що іноді робить ведення бізнесу економічно недоцільним, – розповідає Тарас Баштанник

Читайте також: Скільки країн світу імпортують малину?

Еквадор розвиватиме виробництво лохини

Журнал «Ягідник»

Останні статті