Закладання лохинової плантації без помилок: чого робити не варто, або як реалізується «блакитна» мрія

 Закладання лохинової плантації без помилок: чого робити не варто, або як реалізується «блакитна» мрія

Багато людей сьогодні вже знають, як правильно посадити і виростити лохину високорослу. А от головний герой цієї статті напевне знає, чого не треба робити і які будуть наслідки. Знайомтеся, Ігор МАЗУР – керівник B&B Group, який з 2016 року вирощує лохину на Львівщині. Досвід помилок та їхнього виправлення відтепер він вважає своєю перевагою. І готовий ділитися ним з колегами та початківцями.

Опиняючись на прекрасному лохиновому полі B&B Group серед лісу, важко собі уявити, що цей проєкт розпочинався з помилок. На плантації панує спокій, співають пташки, від візиту сюди отримуєш справжню насолоду. Це 8 га лохини: 3 га вже плодоносять, а 5 га нещодавно закладено.

– На цій площі планували вирощувати інші культури, але, замірявши рН ґрунту, спонтанно вирішили садити чорницю. На той час я вже був знайомий з лохиною як споживач, захотілося її виростити у себе, але як це зробити, не мав жодного уявлення. Просто не розумів, за що беруся, – зізнається Ігор Мазур. – Це експеримент. За освітою я – біохімік, студентом займався науковою роботою, і захоплення це не давало спокою.

РОБОТА НАД ПОМИЛКАМИ, ДОПУЩЕНИМИ ПРИ ЗАКЛАДАННІ ПЛАНТАЦІЇ

Фермер згадує, що було зроблено чимало помилок, які команді досі доводиться виправляти. З самого початку не уявляли, як вплине на роботу рельєф ділянки – схили: тут важко працювати садовою технікою після дощів або взимку, коли схили розмиває, ряди зволожуються нерівномірно. Рельєф диктує напрямок і довжину рядків, сонце не завжди рівномірно освітлює плантацію, відповідно ягода цвіте та стигне нерівномірно. Фермери мали проблеми і з поливом, доки не переробили систему з урахуванням схилів.

До закладання плантації підійшли досить серйозно, але з розрахунками помилилися. За словами Ігоря Мазура, висновки команда робила, взявши на аналіз ґрунт із площі, яку не обробляли багато років, там виріс молодий ліс. Не врахували, що після корчування дерев водний режим, а з ним і рН ґрунту зміняться. Важливо, що лохина не висаджується у материнський ґрунт, їй потрібен підготовлений субстрат. Спочатку вони, як і багато інших, помилково вважали, що мати кислі ґрунти на ділянці – це вже половина справи.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Катерина Олар, тел. +38 096 50 10 254, sad.nti@ukr.net

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті