Захист лохини впродовж вегетаційного періоду

 Захист лохини впродовж вегетаційного періоду

Із досвіду компанії «Юнік Гарден»

Лохину впродовж усього вегетаційного періоду пошкоджують різноманітні хвороби та шкідники, як і будь-яку іншу культуру. Шкідливі організми можуть завдати значної економічної шкоди господарству. Тому щорічно слід розробляти заходи, направлені на боротьбу з ними. Поговоримо про захист лохини із практичного досвіду догляду за цією культурою в господарстві «Юнік Гарден».

Господарство працює більше ніж 5 років у Макарівському районі Київської області. У компанії «Юнік Гарден» вирощують ягідні культури. Основними в господарстві є лохина та суниця садова. Сорти лохини, які вирощують у господарстві: Дюк, Блюголд, Елліот, Чандлер, Ліберті, Аврора, Нельсон.

Господарство «Юнік Гарден» використовує інтегровану систему захисту рослин. Інтегрована система захисту – це система, яка включає біологічний, хімічний, фізичний та механічний контроль шкідників та хвороб. Це системний підхід, заснований на моніторингу та точному виявленні шкідливих організмів. Досягається завдяки екологічній сумісності та підтримці рівня популяції шкідників нижче від рівня, за якого він завдає економічної шкоди господарству.

У господарстві «Юнік Гарден» план захисту рослин лохини на наступний сезон складаємо заздалегідь на основі аналізу пошкоджень рослин упродовж попереднього сезону. Плануємо захист від бур’янів, шкідників, хвороб. Після цього план затверджуємо і передаємо на реалізацію.

Складником інтегрованого захисту є прогноз, завдяки якому передбачаємо появу та рівень розвитку шкідливих організмів. Метою такого прогнозу є уникнення спалаху хвороби чи масової появи шкідників. На основі прогнозу завчасно даються рекомендації щодо захисту. У господарстві робимо як довгостроковий прогноз, так і оперативний (короткостроковий).

Під час планування насамперед складаємо технологічну карту захисту рослин із календарними строками, а потім визначаємо обсяг робіт, кількість обробок. На основі цього рахуємо кількість потрібних пестицидів. У плані обов’язково враховуємо те, що можуть несподівано з’явитися непередбачені шкідники. Тому потрібно заздалегідь спрогнозувати страховий запас у розмірі 15–20 % пестицидів від загальної кількості.

Ельвіра АБСЕЛЯМОВА, агротехнолог ТОВ «Юнік Гарден»

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 4 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті