ZAHID BERRY FEST – ягідний фестиваль із присмаком благодійності

 ZAHID BERRY FEST – ягідний фестиваль із присмаком благодійності

Популяризувати розвиток українського ягідництва і довести, що, маючи натхнення, віру у власні сили та жагу до праці, вирощувати ягоди і розвивати вітчизняну галузь можна в будь-якому регіоні, – таку амбітну мету ставлять у фермерському господарстві «Беррі Прикарпаття». 13–14 серпня на базі підприємства в с. Чукалівка Івано-Франківської області відбудеться сімейний ягідний фестиваль ZAHID BERRY FEST у синергії з IV Національним конгресом «Ягідництво та кооперація-2021». Організатори заходу – Асоціація «Ягідництво України», ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» і ФГ «Беррі Прикарпаття», а інформаційний партнер – проєкт «Ягідник».

У перший день заходу, 13 серпня, в конференц-залі івано-франківського готелю «Надія» відбудеться пленарна частина заходу, де фахівці обговорюватимуть критичні точки ягідного бізнесу, тенденції розвитку сегмента, можливості для малих і середніх фермерів тощо. Окрему увагу учасники звернуть на найбільш імовірні вектори формування ринку в умовах постковідних реалій, кліматичних змін і споживацьких уподобань.

– Ми прагнемо провести сімейне ягідне свято, об’єднавши його із заходом для професіоналів, – розповідає керівник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин. – Мета нашого фестивалю – показати людям, що заробляти можуть і невеликі фермери і що для цього не обов’язково їхати за кордон. Також ми хочемо створити свято для дітей, адже вони – головні експерти нашої продукції. 

За словами Богдана Лутчина, такого формату захід в Україні відбудеться вперше. Сімейний ягідний фестиваль ZAHID BERRY FEST відбуватиметься на стадіоні с. Чукалівка, де, власне, і розташоване господарство «Беррі Прикарпаття». З одного боку стадіону будуть облаштовані фудкорти з їжею, ягідними десертами та наливками на основі ягід, які виготовляють місцеві виробники. Навпроти, з іншого боку стадіону, розташовуватимуться фермери Івано-Франківщини, які вирощують ягідну продукцію, зокрема суницю садову, лохину, малину тощо, а також садивний матеріал. 

– Всього буде понад 30 місцевих виробників, і всі вони матимуть змогу продавати свою продукцію та саджанці, а також прорекламувати себе. Окрім того, у фестивалі братимуть участь представники Спілки виноградарів Прикарпаття, з якою ми співпрацюємо, – зазначає керівник ФГ «Беррі Прикарпаття». 

Організатори ZAHID BERRY FEST очікують понад 2 тисячі відвідувачів. Добратися з Івано-Франківська до фестивалю в с. Чукалівка, що за 10 кілометрів від обласного центру, можна буде спеціальним транспортом, який курсуватиме впродовж дня. 

– Усі учасники конференції, яка відбудеться 13 серпня, наступного дня поїдуть у бізнестур на фермерське господарство «Еко Беррі», а потім – на відкриття фестивалю ZAHID BERRY FEST. Там проводитимуться майстер-класи з вирощування ягід, а також відбудеться екскурсія нашою теплицею, – розповідає Богдан Лутчин. – Ми ознайомимо учасників зі своїм господарством, презентуємо наші технології та полив, покажемо, чого нам вдалося досягнути. Окрім того, спеціально для фестивалю ми висадили 15 сортів різноманітних ягід, і люди зможуть спробувати їх, а ми – розказати про їхню врожайність. 

Генеральні партнери сімейного ягідного фестивалю ZAHID BERRY FEST – банк «Львів» і ягідне підприємство «Еко Беррі», розташоване в с. Тишківці Івано-Франківської області. ФГ «Еко Беррі» спеціалізується на вирощуванні, переробці та заморожуванні ягід і лісових продуктів. Компанія отримала сертифікати Organic Standard, HACCP і FSSC 22000, тому має можливість вирощувати та переробляти органічні ягоди. 

Чим дивуватиме ZAHID BERRY FEST

У програмі сімейного ягідного фестивалю ZAHID BERRY FEST – концерти, музичні виступи, конкурси та вікторини. Окрім того, організатори зазіхнули і на рекорди! За словами Богдана Лутчина, в центрі стадіону буде розташована величезна ягода суниці садової розміром до 5 метрів. А спеціально до фестивалю буде спечений найдовший торт з ягоди, а також викладена найбільша карта України з суниць і чорниць.

– Наш фестиваль має і благодійну мету, – розповідає Богдан Лутчин. – Неподалік від Івано-Франківська розташований дитячий будинок, усіх вихованців якого, а це 92 дитини, ми хочемо привезти на наш захід та забезпечити їм святковий настрій. Ми плануємо, що всі вони підготують малюнки, які ми продамо на благодійному аукціоні. На виручені кошти інтернат планує закупити інвентар у спортзал, тому ці гроші однозначно підуть на користь дітям.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті