Заготівельники лісових ягід поповнили бюджет Волині мільйонами гривень

 Заготівельники лісових ягід поповнили бюджет Волині мільйонами гривень

Сезон заготівлі дарів лісу приносить чимало грошей в бюджет Волині. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДПС у Волинській області.

Зокрема, в бюджет заготівельники дикорослої продукції вже заплатили більше 1,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, майже 1,5 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання дикоростучої продукції, 350000 гривень єдиного податку і 138 000 гривен військового збору.

“Зараз метеоумови сприяють урожаю грибів, разом з чорницею залишаються стратегічно важливим комерційним товаром для області. Заготівля, переробка та експорт лісових ягід і грибів щорічно дозволяє громадам отримувати додаткові надходження.

Черговий раз звертаємо увагу заготівельників дикорослої продукції на важливість неухильного дотримання законодавчих норм.

Громади і держбюджет повинні отримати належні суми ПДФО, військового збору, єдиного податку і ренти від представників бізнесу, які заготовляють в комерційних цілях гриби “, – відзначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівниця волинських податківців підкреслила, що лідери територіальних громад мають особливо стежити, щоб заготовка дикорослої продукції відбувалася з дотриманням норм податкового законодавства.

“У кожному з районів, де відбувається заготівля дикорослої продукції, працюють спеціальні комісії, які здійснюють моніторинг за процесом заготівлі – від збору до зберігання, переробки і експорту.

У разі виявлення порушень представники місцевого самоврядування мають право інформувати про зловживання, щоб контролюючі органи в межах компетенції вживали негайних заходів реагування “, – підсумувала Світлана Савчук.

Журнал «Ягідник»

Останні статті