З’явився план-графік перевірок податкової на 2022 рік

 З’явився план-графік перевірок податкової на 2022 рік

Державна податкова служба України оприлюднила план-графік документальних планових перевірок платників податків на 2022 рік. Відповідно до нього, цього року планують провести 6756 перевірок. Про це повідомляється на сайті ДПСУ.

Зокрема, він складається з чотирьох розділів:

  1. «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» (4494 суб’єктів);
  2. «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» (176 суб’єктів);
  3. «Документальні планові перевірки фізичних осіб» (1703 суб’єкти);
  4. «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (383 суб’єкти).

Загалом у 2022 році податківці планують провести 6756 планових перевірок(для порівняння, на початку 2021 року у плані-графіку перевірок було 6288 підприємств та підприємців).

Хто потрапить до плану-графіка податкових перевірок у 2022 році?

Відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків і зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС.

Податківці виділили такі основні групи податкових ризиків згідно з системою ризикоорієнтовного відбору:

  • неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі;
  • наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності);
  • значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, їх зростання тощо.

Ризики високого ступеня можна побачити в електронному кабінеті платника податків.

Читайте також: Новий податок на землю: хто та скільки платитиме

Як змінилися ліміти для ФОПів у 2022 році

Журнал «Ягідник»

Останні статті