З перших уст: як погода вплинула на насадження лохини

 З перших уст: як погода вплинула на насадження лохини

Цьогоріч низькі температури взимку, які місцями опускалися до -32 оС, змусили понервувати фермерів, зокрема і виробників лохини. Про те, як перезимували насадження з цієї культурою, в якому стані вони перебувають після весняних заморозків та на який урожай можна розраховувати, «Ягідник» розпитав керівника компаній «Блу Беррі» (Закарпаття) та «Тарасів обрій» (Черкаська область) Наталію Пукшин.

– Плантації лохини на наших підприємствах перезимували більш-менш нормально. На Закарпатті, за попередніми оцінками, втрати не перевищують 15%, – розповідає Наталія Пукшин. Натомість на Черкащині, в ФГ «Тарасів обрій», температура взимку опускалася до -32 оС, були весняні заморозки, тому втрати сягають не менше 45%, оскільки нам не вдалося зберегти цвіт. При цьому там у нас ростуть ранньостиглі та середньостиглі сорти, і проблеми виникли з саме середніми. 

При цьому, за словами Наталії Пукшин, аномальні погодні умови на початку червня, коли температура вранці опускалася до 3 оС, а вдень піднімалася до 20 оС, також завдали певного клопоту, тому доводилося коригувати програму мінерального живлення, щоб рослини пережили це період без стресу.

– Поки не можу прогнозувати, який у нас буде врожай, але сподіваюся, що заплановані показники ми виконаємо, – зазначає керівниця компаній «Блу Беррі» та «Тарасів обрій». – Цього сезону наша продукція реалізовуватиметься на експорті, а також внутрішньому ринку – винятково в торговельних мережах.

Оксана МАРЧУК

Нагадаємо, що чекає на виробників лохини цьогоріч?

Думка експерта: ціни на лохину в майбутньому будуть знижуватися.

Перспективний сортимент лохини в Україні.

Українська компанія готова забезпечувати споживачів свіжою лохиною впродовж року.

Журнал «Ягідник»

Останні статті