З перших уст: в Україні завершився проєкт SEED

 З перших уст: в Україні завершився проєкт SEED

Нещодавно, 20 жовтня, в Україні відбувся фінал програми SEED – освітнього проєкту від Глобального договору ООН в Україні, який реалізується за підтримки компанії PepsiCo та фінансування PepsiCo Foundation. Його мета – допомогти втілити найкращі бізнес-ідеї в агросфері. Одним з учасників і переможцем проєкту SEED стала Ірина Барзо – співзасновниця ініціативи «Ягідна сторона життя». Детальніше про умови, перебіг і підсумки проєкту Ірина Барзо розповіла в ексклюзивному коментарю виданню «Ягідник».

1 лютого 2022 року був оголошений конкурс для участі малих і мікропідприємств аграрної галузі у проєкті SEED. З початком війни він призупинився, але в серпні організатори його відновили.

– Спочатку в межах цієї програми впродовж 2 місяців тривало практичне навчання, завдяки якому ми мали змогу удосконалити свої проєкти. Так, ми вчилися проєктному менеджменту, маркетингу, управлінню фінансами тощо. З усіх поданих заявок організатори відібрали 24 проєкти, 10 з яких мали б отримати гранти. Але в процесі навчання додалися додаткові гранти, і в результаті організатори визначали переможцями 15 проєктів, – розповідає «Ягіднику» Ірина Барзо.

За її словами, основна ціль цього проєкту – допомогти малим і мікропідприємствам аграрної галузі:

– Кожен проєкт-учасник програми SEED демонстрував, чим він унікальний і корисний та як саме дотримується цілей сталого розвитку. В результаті організатори визначили кращі проєкти, які містять і соціальну складову, і креатив, і новації, і покращення тощо.  

З усіх поданих у лютому заявок (а їх було близько 200), приблизно 20 учасників працювали в плодово-ягідному напрямку. Так, Ірина Барзо презентувала ініціативу «Ягідна сторона життя»:

– Цю ініціативу я позиціоную як обмін досвідом, навчанням тощо. Але в будь-якому випадку вона починається з нашого виробництва – вирощування ягідних культур, зокрема суниці садової, з використанням інноваційних технологій. Я розповідала в проєкті, яких інноваційних технологій ми дотримуємося, які використовуємо ноу-хау й інструменти, як вони дозволяють пришвидшити процес, полегшити працю та зменшити собівартість. Я показувала і показую, що це справді дієво. Так, ми стали одними з переможців і невдовзі отримуємо грант. Саме тому я планую і надалі популяризувати цю ініціативу, щоб кожен фермер міг скористатися цими інструментами та покращити свій розвиток, – каже Ірина Барзо.

Журнал «Ягідник»

Останні статті