З наступного року Україна матиме Угоду про вільну торгівлю з Великою Британією

 З наступного року Україна матиме Угоду про вільну торгівлю з Великою Британією

З 1 січня наступного року Україна співпрацюватиме з Великою Британією за умовами Угоди про вільну торгівлю. Про це повідомив торговий представник України, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.

Як зазначив Тарас Качка, наразі українським виробникам та експортерам не слід нічого змінювати. Адже до 31 грудня 2020 року діятиме перехідний період, доки Велика Британія виходитиме з Європейського Союзу. До початку наступного року країна лишатиметься його учасницею. Тому ні Україна, ні учасники ЄС не відчують змін у торгівлі із Великою Британією як напряму, так і при ввозі товарів на митну територію ЄС через інші держави-члени ЄС з метою транзиту у Велику Британію.

З огляду на те, що ми готувались до різних сценаріїв Брекзиту, минулого року ми майже повністю підготували Угоду. Вона буде дуже подібна до Угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом. Зараз в нас ще є достатньо часу, аби доопрацювати проєкт Угоди, – зазначив Тарас Качка.

Нагадаємо, процес виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу розпочався 31 січня цього року. Заяву про намір покинути Союз Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії відповідно до статті 50 Договору про Європейський Союз зробило у березні 2017 року. Вже 25 листопада 2018 року на позачерговому засіданні Європейської Ради схвалили проект Угоди про вихід Великої Британії з ЄС, а також Політичної декларації, яка встановлює правові рамки майбутніх відносин між Європейським Союзом та Великою Британією.

За інформацією на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Читайте також: Brexit вплине на формування ринку ягід для європейських виробників

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

День саду