Єврокомісія провела аудит українських ягід

 Єврокомісія провела аудит українських ягід

Генеральний директорат з питань безпечності харчових продуктів та охорони здоров’я Європейської Комісії завершив дистанційний аудит системи державного контролю за мікробіологічним забрудненням ягід, які експортуються до ЄС. До сфери аудиту потрапили лохина, малина та чорниця, повідомляє Держпродспоживслужба.

– За останні роки ЄС став основним торгівельним партнером України на ринку аграрної продукції – більше третини аграрного експорту України спрямовується європейським споживачам, – зазначила розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Експорт українських ягід до ЄС зростає. У 2018 році до країн Європейського Союзу було експортовано більше 12,5 тисячі тонн малини, а в 2020 році – вже понад 18 тисяч тонн. Найбільше малини експортувалося з Львівської, Вінницької, Волинської областей та Києва.

Експорт лохини у 2019 році становив 6,4 тисячі тонн, у 2020 році – 9,9 тисячі тонн. Основними постачальниками стали Житомирська, Київська та Івано-Франківська області. 

Під час аудиту європейська сторона ознайомилася з системою державного контролю за виробництвом ягід в Україні, контролю первинного виробництва та переробки ягід, системою контролю якості продукції на підприємствах та лабораторним контролем за мікробіологічним забрудненням продуктів нетваринного походження.

Нагадаємо, експорт заморожених ягід з України зростає.

Кооперація в дії: українську лохину експортували до ОАЕ.

Українські дикороси підкорили Європу та Китай. Експортна історія ТОВ «Примед».

Журнал «Ягідник»

Останні статті