«Уманська фруктова компанія» накрила черешні протиградовою сіткою
ЄБРР надав кредит українському експортеру заморожених ягід

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейський союз (ЄС) допомогли компанії Amethyst Ole модернізувати виробництво та збільшити експорт. Про це повідомляє ЄБРР.
– Коли ми починали в 2011 році, у нас вже був великий досвід роздрібного продажу ягід, але в компанії Amethyst Ole ми хотіли сконцентруватися на якості, а не на кількості, а також створити робочі місця для місцевих жителів і дати фермерам можливість продавати свою продукцію за межами України. Експорт чорниці постійно зростає, ми відправляємо її в Польщу, Італію, Францію, Нідерланди, Німеччину, Австрію, Бельгію тощо, – каже головний операційний директор компанії Василь Чамор.
Свіжозібрані ягоди вивантажуються в охолоджуючий коридор при -5 ℃, а потім зберігаються в морозильній камері при температурі від -22-25 ℃ перш ніж потраплять на технологічну лінію. На підприємстві встановлене ефективне обладнання, яке гарантує високу якість заморожених ягід.
– Ми дуже серйозно ставимося до безпеки споживачів. Наша мета – забезпечити відповідність нашого обладнання і методів обробки високим стандартам, встановленим ЄС. Саме тому все наше обладнання і процеси сертифіковані. Це включає в себе всі відповідні сертифікати ISO, стандарти обробки органічних і натуральних продуктів і HACCP, – додає Василь Чамор.
Кредитна лінія EU4Business-ЄБРР допомогла переробнику ягід модернізувати обладнання та придбати обладнання для миття ящиків. Amethyst Ole – лише одне з 470 українських підприємств, які отримали кредитну лінію EBRD-EU4Business.
Компанія Amethyst Ole, яка знаходиться в селі Рудня-Бистра Житомирської області, заготовлює та переробляє лісові ягоди, зокрема чорницю. Місцеві підприємства та населення в Житомирській, Хмельницькій, Рівненській і Волинській областях збирають лісові ягоди і привозять їх до спеціального прийомних пунктів, які розміщені в різних селах. До півночі кожного дня Amethyst Ole збирає ягоди та відвозить їх на виробничий майданчик. Кожна партія обробляється протягом чотирьох годин з моменту прибуття, це гарантує, що ягоди залишаться свіжими та збережуть свої корисні властивості.
Читайте також: Експорт замороженої органічної малини зріс утричі