Яких ягід у Польщі минулоріч зібрали найбільше?

 Яких ягід у Польщі минулоріч зібрали найбільше?

Головне статистичне управління Польщі оцінило урожай плодів з садів і ягідних насадженнях приблизно в 589 тисяч тонн, тобто на 4 % більше, ніж минулоріч. Про це йдеться в матеріалі видання sadyogrody.pl.

Водночас урожай малини у 2022 році в Польщі був лише приблизно на 1 % більшим порівняно з попереднім роком і становив близько 105 тисяч тонн.

Загальний урожай смородини (чорної та червоної разом) оцінено у понад 142 тисяч тонн, тобто на 6 % менше рівня виробництва минулого року. Водночас урожай чорної смородини сягав близько 100 тисяч тонн, тобто майже на 13 % менше, ніж торік.

Виробництво аґрусу залишилося на рівні 2021 року і становило близько 9,8 тисяч тонн.

Урожай суниці садової оцінили приблизно в 180 тисяч тонн, тобто на 15 % більше торішнього виробництва. Підвищення врожайності, незважаючи на ґрунтову посуху, яка тривала значну частину вегетаційного періоду, стало можливим завдяки все більш широкому використанню систем поливу на плантаціях.

Виробництво лохини у 2022 році становило приблизно 64 тисяч тонн, що на 15 % більше, ніж минулого року.

Урожай інших плодів із плодових кущів та ягідних насаджень у садах оцінено у 88 тисяч т, тобто приблизно на 1 % менше порівняно з виробництвом у 2021 році. Найбільшу частку в цій групі фруктів займає аронія.

Читайте також: Новини та успіхи польської селекції малини та ожини

Журнал «Ягідник»

Останні статті