Якість сортування лохини з Elifab стає ще кращою

 Якість сортування лохини з Elifab стає ще кращою

Лохина впевнено утримує провідні позиції в рейтингу ягід як на внутрішньому ринку України, так і за кордоном. Завдяки цьому вона входить до переліку тих культур, які мають найбільший експортний потенціал. Але виробникам варто враховувати, що ключова вимога експорту – якість: власне ягоди, процесу її вирощування, збору та, звичайно ж, сортування. Оптичне сортування лохини – це найбільш надійний спосіб, який дозволяє гарантувати високу якість продукції, а чітко налагоджений процес сортування та калібрування – це запорука успішної реалізації ягід. Компанія Elifab Solutions пропонує виробникам обладнання для оптичного сортування лохини Berry Class, яке здатне сканувати 45 ягід у секунду, забезпечуючи при цьому 98 % точності класифікації ягоди за кольором і розміром, а натомість висока точність сортування дозволяє зменшити обсяг продовольчих відходів і залучати ще менше працівників.

ЗАВДЯКИ ЧОМУ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ НАЙВИЩА ЯКІСТЬ ЛОХИНИ?

Berry Class – це сортувальна машина, призначена для оптичного сортування свіжих ягід лохини. Її переваги полягають у тому, що обладнання має компактні розміри, завдяки чому займає мало місця, тому може бути розміщена навіть у невеликому приміщенні. Окрім того, вона легка в установці й обслуговуванні.

Перебуваючи на цій сортувальній машині, такий делікатний продукт, як лохина, не отримує механічних ушкоджень під час відбору та потрапляє на полиці магазинів свіжим, стиглим і якісним. Кожна ягідка проходить на роликах під вмонтованою камерою, що оглядає її на 360 градусів і відсортовує відповідно до заданих параметрів.

– Так, ягоди лохини, перебуваючи на нашій лінії, скануються в основному за діаметром, тобто розміром ягоди, та кольором. Окрім того, наше обладнання визначає якість лохини, тобто з потоку можна видалити ягоди з будь-якими дефектами: м’які, гнилі, зелені, червоні, дегідратовані, ягоди з хвостиком, квіткою, з пошкодженою шкіркою, шрамами тощо. Водночас у програму можна вносити й додаткові параметри, зокрема, інші дефекти, безпосередньо під час короткої перерви в роботі лінії. Рівень точності класифікації за дефектами досягає 96 % залежно від виду дефекту, – кажуть у Elifab.

Нова сортувальна машина для лохини забезпечує не тільки відділення занадто малих, занадто м’яких або ягід невідповідного кольору, але й їх поділ на калібри. Для виробництва Berry Class застосували чимало інноваційних рішень, зокрема роликову систему транспортування ягід, оптичну оцінку їхніх параметрів або елементів, які обмежують втрату якості, завдяки чому ягоди лохини зберігають свій восковий наліт.

У середньому спеціалісти розраховують на продуктивність однієї доріжки машини в межах 200 кілограмів ягід на годину (але за умови, що середня вага однієї ягоди не перевищує 1,9 грама). Зі збільшенням маси ягід зростає і продуктивність машини. Діапазон машин Berry Class складається з моделей, що варіюються від 2 до 12 доріжок. Спеціальні камери (кольорові й інфрачервоні), які вмонтовані на кожні 2 доріжки, роблять 30 фотографій кожної ягоди, визначаючи її калібр, твердість (або м’якість) і зовнішні параметри: дефекти, відсутність нальоту, тощо.

Обладнання від компанії Elifab оснащене відмінним програмним забезпеченням – розробкою компанії Ellips TrueSort™, яка забезпечує гнучкість і якість процесу сортування. Новий алгоритм, розроблений компанією Ellips із використанням штучного інтелекту, значно покращує вибір зневоднених фруктів.

– Без сумніву, це найдосконаліша на ринку оптична система для сортування ягід і фруктів, – зазначають у компанії Elifab. – Три камери HD високої роздільної здатності (+/- 0,1 мм) забезпечують її роботу та високу якість відбору та сортування лохини.

BERRY CLASS: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Якісне сортування ягід лохини забезпечується завдяки застосуванню новітніх технологій, які гарантують якісну та надійну роботу обладнання.

– Усі моделі Berry Class станом на 2021 рік мають різноманітні вдосконалення, функції та опції, які інтегровані в стандартну версію. Йдеться, зокрема, про повну переробку системи подачі ягід і можливість ручної подачі або автоматичного перекидання ящиків. Окрім того, новий автоматичний перекидач ящиків адаптований до багатьох типів і розмірів пакування, а нова стандартна модель обладнання дає можливість легко доставити в машину повітряний очищувач ягід, – зазначають у компанії Elifab. – Також на устаткуванні покращений контроль швидкості, щоб забезпечити оптимальний потік ягід, а зворотний конвеєр дозволяє рівномірно розподілити ягоди лохини, які були подвоєні і повертаються на сортування.

Лінія для сортування обладнана унікальною системою самоочищення сухою парою, яка вивільняє накопичений бруд з роликів без необхідності припиняти виробництво.

Кожна сортувальна машина Berry Class – це потужна система, яка виготовлена з високоякісних матеріалів і комплектуючих і характеризується високою продуктивністю та функціональністю. Зона автоматичного очищення обладнана захисним покриттям.

Окрім того, у компанії Elifab зазначають, що з метою економії енергії та зменшення впливу на навколишнє середовище обладнання на повній потужності має дуже економне енергоспоживання та потребує всього 25 кВт.

З ПЕРШИХ УСТ: ВИРОБНИКИ ЛОХИНИ ПРО ЛІНІЮ BERRY CLASS

Найкраща реклама для будь-якого обладнання – задоволені відгуки клієнтів, які на власному досвіді переконалися в якості та надійності устаткування. Сортувальні машини від Elifab уже ефективно працюють на заводах і підприємствах в Україні, Іспанії, Нідерландах, Великобританії, а також у Перу, Чилі, Канаді тощо. Компанія надає своїм клієнтам комплексне обслуговування та консультації з приводу роботи, налаштування, обслуговування та ремонту всього обладнання.

Так, сортувальна машина Berry Class встановлена й у фермерському господарстві «Грасс Авеню» (ТМ Starberries), яке розташоване у Житомирській області. Компанія однією з перших в Україні розпочала промислове вирощування лохини.

– Вибір сортувальної машини для нас був дуже складним. Упродовж двох років ми вивчали різноманітне обладнання для сортування від провідних виробників. Все ж таки обрали Elifab, адже це устаткування має низку переваг. Зокрема, після сортування машина залишає на ягоді такий важливий для нас і характерний для лохини наліт. Окрім того, для нас важлива велика точність і наявність сервісного обслуговування. Компанія «Толсма Текнік» має спеціалістів, які пройшли навчання на Elifab і в змозі налагодити, запустити й обслуговувати обладнання, – зазначила співвласниця ФГ «Грасс Авеню» Олена ВОРОБЙОВА.

З сезону 2022 року сортувальна машина Berry Class працює і в господарстві «Артель № 1» в Київській області.

– Чому обрали Elifab? Передові технології сортування. Програмна і апаратна платформа, що динамічно розвивається. Відмінна технічна підтримка з боку виробника з явним прагненням не просто вирішити проблему, а задовольнити наші вимоги. Устаткування Elifab чудово зарекомендувало себе на українському ринку, – відповідає директор ТОВ «Артель №1» Олексій СТЕПАНЕНКО.

Контакти: Elifab Solutions, www.elifab.com

Наталія Зеленська, менеджер із розвитку бізнесу+38 (050) 852-22-01 zelenska.natalia@gmail.com

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 3 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті