Якісна суниця цілий рік за нідерландською технологією (ТОВ «ВІП-КО»)

 Якісна суниця цілий рік за нідерландською технологією (ТОВ «ВІП-КО»)

У Чернівецькій області ТОВ «ВІП-КО» вирощує суницю в унікальній, єдиній на всю Україну теплиці VENLO четвертого покоління, виготовленій у Нідерландах. Про переваги та особливості тепличного комплексу, сорти суниці й нюанси догляду розповів засновник і директор ТОВ «ВІП-КО» Володимир СЄХОВ та агроном підприємства Ілля МАЛЄЙ.

Яскравим прикладом тепличного ягідництва є унікальний в Україні автоматичний тепличний скляний комплекс з вирощування суниці садової, змонтований та введений в експлуатацію у Чернівецькій області, який спроможний забезпечувати вирощування суниці садової весь рік.

Інтерес до вирощування ягідних культур росте, – констатує Володимир Сєхов, директор ТОВ «ВІП-КО». – Насамперед, імпортована продукція не створює місцевій конкуренції за якістю. Окрім того, протягом усього календарного року завдяки зростанню споживчих уподобань населення зростає і попит на ягоди вітчизняного виробництва. Таке покращення споживчих уподобань створило передумови для стрімкого розвитку ягідництва, в тому числі на закритому ґрунті, зокрема для вирощування ягід у теплицях. Однак у спеціальній літературі констатується, що в Україні ніша інтенсивного тепличного виробництва заповнена недостатньо, а про насичення ринку тепличними ягодами практично не йдеться.

Головна перевага вирощування суниць у теплиці полягає в контролі часу збору врожаю. У відкритому ґрунті робити це неможливо, фермери орієнтуються на врожай відповідно до сортів: ранніх, пізніх, середніх і тих, що родять постійно.

Щоб суниця плодоносила другий раз, їй потрібен холодний період, – поділився своїми спостереженнями Ілля Малєй. – Ми вирощуємо власну розсаду, вона дає перший врожай. Далі рослини поміщаємо в холодильник, штучно робимо зиму. Суниця відпочиває, потім у теплиці створюємо їй всі необхідні умови. І отримуємо більше врожаю, ніж першого разу. Врожай можемо відтягувати до свят, коли суниця найдорожча. У відкритому ж ґрунті суниця дозріває, коли настає її час. Чи є ціна, чи нема – ми змушені її збирати і продавати.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті