«Уманська фруктова компанія» цьогоріч відмовилася від експорту
Якісна переробка обліпихи за допомогою обладнання польської компанії Mega

Обліпиха (лат. Hippоphaë) – рід рослин сімейства Маслинкові (Elaeagnaceae). Зазвичай це колючі чагарники або дерева висотою від 10 см до 3-6 м. Ягоди дозрівають із кінця серпня до кінця жовтня. Збирати обліпиху краще в вересні-жовтні. Обліпиха росте на території всієї Євразії, навіть на Алтаї та в Сибіру. Є обліпиха і в тропіках Індії та Пакистану.
Ягоди обліпихи містять багато вітамінів та мікроелементів. Окрім того, плоди зберігають вітамін С навіть після термічної обробки і заморозки.
Обліпиха знімає запалення і сприяє загоєнню ран. Вітаміни Е та А стимулюють регенерацію тканин, поліпшують обмін речовин у тканинах і зміцнюють судини. Всього декілька чайних ложок обліпихової олії компенсують добову потребу організму у вітаміні Е.
Плоди обліпихи містять також вітаміни групи В, К і Р. Кислий присмак ягід зумовлений великою кількістю кислот: яблучної, лимонної, винної тощо. Вони стимулюють травлення, вироблення шлункового соку.
Уперше цю культуру згадують у тибетських медичних текстах VIII століття. Як ліки ягоди обліпихи використовували ще в Стародавньому Китаї.
Обліпиха містить понад 190 поживних речовин, тому подекуди її ягоди називають «святими плодами».
У плодах обліпихи вітаміну С в десять разів більше, ніж у лимоні. Обліпиха містить велику кількість антиоксидантів, що очищають організм від пошкоджених молекул.

ОБЛАДНАННЯ КОМПАНІЇ MEGA ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ ОБЛІПИХИ
З кожним роком обліпиха стає все більш популярною серед ягідівників. Людей цікавить переробне обладнання для цих ягід, і компанія Mega отримує низку питань щодо цього. Тому фахівці відомої польської компанії, йдучи назустріч клієнтам, розробили спеціальну лінію машин для переробки обліпихи.
ЕТАПИ ПЕРЕРОБКИ
- Гілки з обліпихою зрізають і заморожують у морозильних камерах.
- Заморожені гілки з ягодами доставляють на лінію очистки в контейнерах.
- Гілки обліпихи з контейнерів розвантажують за допомогою перекидача в приймальний бункер сепаратора гілок.
- Після відділення ягід обліпихи від гілок і попереднього очищення ягід від листя плоди рекомендовано дозаморозити в морозильних камерах або в тунелі IQF.
- У зоні, де відбувається процес сепарації ягід від гілок, температура повинна бути на рівні -5 °С.
СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ ЛІНІЇ
1. Похилий перекидач, призначений для перекидання контейнерів. Він компактний за конструкцією, завдяки чому його можна встановити в обмеженому просторі.
2. Сепаратор гілок обліпихи, за допомогою якого від гілок відділяють заморожені ягоди. Сировина рівномірно надходить у завантажувальний кошик, звідки спеціальний механізм втягує гілки в робочу зону. У робочій зоні ягоди від гілок відділяє струшувач. Плоди переміщуються на рухому стрічку, що транспортує ягоди з обладнання. Відокремлені гілки прибирають з пристрою за допомогою окремої стрічки.
Наступний етап – механічне очищення ягід від залишків гілок і листя.
Ключова передумова для ефективної роботи обладнання – заморожування обліпихи не пізніше ніж через 12 годин після збору врожаю. Якщо минає більше часу, ягоди втрачають більше вологи й краще тримаються на гілках. Це значно зменшує ефективність роботи машини. Заморожена в стеблі вода спрощує відділення плодів від стебел.

3. Стрічковий транспортер, призначений для відбору ягід після відділення їх від гілок і подачі на лінію очищення й обдування.
4. Інспекційний транспортер, призначений для транспортування та одночасної перевірки фруктів на стрічковому транспортері для обтікання.
5. Ступінчастий підйомник, що транспортує сировину у вертикальному напрямі та є частиною лінії переробки овочів і фруктів.
6. Повітряний сепаратор призначений для відділення легких домішок від ягід (хвостиків, оцвітини, листя тощо).
7. Сепаратор плодоніжок, що видаляє плодоніжки від заморожених ягід (не тільки обліпихи, а й чорниці, горобини, смородини, журавлини, аґрусу). Для ефективного очищення горобини ягоди повинні бути твердими і відділеними від кисті.
Контакти:
Mega Sp. z o.o., вул. Пжемислова, 52
24-200, Польща, Белжице, тел. +48 (887) 055 550
e-mail: veronika.dziuba@megabelzyce.pl
Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».
Оформити передплату журналу «Ягідник»
можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097
65 43 126, sad2017@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел. +38
097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097
968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096
458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38
096 49 16 692
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.