Які перспективи на ринку має чорна малина?

 Які перспективи на ринку має чорна малина?

Останнім часом у всьому світі зростає інтерес до вирощування такої культури, як чорна малина. Це пов’язано з обізнаністю споживачів і доступністю останніх результатів досліджень, що підтверджують противірусну, антибактеріальну та протипухлинну дію ягід (профілактичний ефект при введенні їх у регулярний раціон). Завдяки високому вмісту антоціанів чорну малину (Rubus occidentalis L.) здавна використовували як природний барвник. Цінність антоціанів також є одним із критеріїв, що визначають якість плодів, призначених для ринку переробки. Нині тривають дослідження щодо використання чорної малини та інших ягід з високим вмістом антоціанів для хіміопрофілактики передракових утворень або їх прогресування в рак або рецидивів раку.

Чорна малина відрізняється вмістом антоціанів і поліфенолів, але вміст цих сполук у чорній малині однозначно вищий, ніж, наприклад, у бузині (Sambucus nigra), лохині високорослій (Vaccinium corymbosum), чорній смородині (Ribes nigrum) або ожині (Rubus підрід Rubus). Тому ці ягоди зарахували до так званого функціонального харчування. Їх використовують як нутрицевтики, що поєднують у собі харчову та фармацевтичну цінність.

Зараз на ринку є сорти, які плодоносять на дворічних пагонах: Bristol, Litacz, Jewel, Mac Black. Через високе вірусне навантаження доступних сортів чорної малини виникла нагальна потреба відтворити ринок чорної малини в Польщі. У компанії Niwа з 2017 року вели інтенсивну роботу з вирощування нових сортів чорної малини, завдяки чому отримали кілька цікавих клонів. Новиною є впровадження до товарного виробництва ремонтантних сортів. Так, нині у компанії розмножують клон NR1711902. Це перший польський перспективний ремонтантний сорт чорної малини. Дозрівання плодів на 2-річних пагонах відбувається на початку липня, на пагонах цього року – у вересні. Середня маса плоду сягає 2,2 г. Вміст екстракту високий (13,0 % Brix).

Детальніше про нові сорти малини й ожини читайте в новому випуску журналу «Ягідник», який уже невдовзі вийде друком. Слідкуйте за новинами!

Медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про підприємства, компанії та фермерські господарства на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення в журналах чи на сайтах («Напої. Технології та Інновації»«Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Контакти:

Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 068 568 58 22, rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Анна Панкратенкова, менеджер, тел. +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Журнал «Ягідник»

Останні статті