Як змінювалися сорти суниці садової впродовж 25 років

 Як змінювалися сорти суниці садової впродовж 25 років

Джанлука Баруцці , дослідник з Ради з досліджень у галузі сільського господарства та аналізу дослідницького центру аграрної економіки з вирощування оливок, фруктів та цитрусових,  проаналізував, як змінилися дослідження та сорти суниці садової за останні 25 років. У 1996 році він вперше відвідав Міжнародний суничний симпозіум у Нідерландах у 1996 році і відтоді щороку бере у ньому активну участь, повідомляє freshplaza.

– Порівняно з 1996 роком, найбільша різниця, яку ми можемо побачити в генетиці, – це термін зберігання, який вимірюється в стійкості шкіри, консистенції до і після збору врожаю. Багато виробників пам’ятають, що сорти суниці садової 90-х за короткий час змінили колір від яскравого до темно-червоного, і в комерційному плані це було проблематично. Наразі ж сучасні дослідження можуть запропонувати сорти зі стабільним кольором, – зазначив Джанлука Баруцці.

Науковець також розповів, на першому симпозіумі в Чезені 1988 року коли вперше були представлені сорти, що повторно цвітуть, тобто ремонтантні. Порівняно з тим часом, наразі є низка сортів, які гарантують багаторазове цвітіння і плоди яких завжди відповідають очікуванням – як за розміром, так і за смак.

– За 25 років, безумовно, було досягнуто колосального прогресу з точки зору виробничого потенціалу, якісних показників ягід та аромату. Наразі ми більше схильні поєднувати потреби споживача з потребами виробника, а не думати лише про урожайність поля, – сказав Джанлука Баруцці.

Нагадаємо, в Італії вивели новий сорт суниці.

У США презентували новий сорт білої суниці садової.

Селекціонери з Каліфорнійського університету анонсували вихід на ринок двох нових сортів суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті