Як вирощується лохина в Туреччині

 Як вирощується лохина в Туреччині

З кожним роком у світі вирощується та споживається все більше лохини, і Туреччина – не виняток. «Лохина надзвичайно популярна в Туреччині, крім того, кількість лохинових плантацій постійно зростає, щоб задовольнити попит на азіатських і східних ринках», – зазначила викладачка Університету Чукурова в Адані й один із провідних світових експертів з лохини Ебру Кафкас, повідомляє fruitecom.it.

– Лохину можна споживати як у свіжому, так і в переробленому вигляді. Однак лохина турецького виробництва переважно продається як свіжий фрукт і менше використовується для переробки. Фактично приблизно лише третина або чверть загального врожаю використовується для виготовлення джемів, а ще менша кількість – для фруктових соків, – розповіла Ебру Кафкас.

За її словами, Туреччина – одна з останніх країн у світі, яка почала вирощувати лохину. Наукові дослідження цієї ягоди та її комерційне вирощування були рекомендовані ще 1996 року професором Хусейном Челіком, який відіграв ключову роль у розвитку вирощування лохини в Туреччині.

Так, переважно промислові та насадження лохини вирощують у Східному та Західному Чорноморському регіоні, у деяких районах Мармурового регіону та в центральній Анатолії методом культивування на грядах.

– Комерційне вирощування лохини нещодавно розвинулося в західній частині Чорноморського, Егейського та Середземноморського регіонів і в Східній Туреччині. Там використовуються північні та південні сорти лохини, а також нові сорти, які належать до виду Vaccinium ashei. Зокрема, вони наразі набрали популярності, адже підходять для теплого помірного клімату, – зазначила Ебру Кафкас.

Читайте також: Благодійна науково-практична конференція з ягідництва, переробки й експорту відбудеться 16-17 лютого

Журнал «Ягідник»

Останні статті