Як вирощує іргу ягідівник-любитель на Рівненщині

 Як вирощує іргу ягідівник-любитель на Рівненщині

Невибаглива, з хорошими смаковими властивостями, високоврожайна, безмежно корисна для здоров’я людини – це все про іргу, культуру, недооцінену не тільки в українському ягідному бізнесі, а й у європейському. Адже ні в Європі, ні в Україні немає великих промислових плантацій, засаджених цією культурою, за винятком невеликих ягідників, що належать поодиноким фермерам-любителям. Одним із таких ягідівників є Сергій КРИГЕР, який має невеликий ягідник ірги в селі Мізоч, що на Рівненщині.

Сергій Кригер займається ягідництвом більшу частину свого життя – майже 30 років. На ягідних угіддях садівника-любителя – справжній коктейль із різних культур, адже вирощує чоловік смородину, аґрус, жимолость, порічки, малину та іргу. Почався ягідний шлях Сергія Кригера із смородини, якої вирощував 92 сорти до 2014 року! Потім він скоротив насадження і зараз вирощує 15 сортів смородини.

Маючи нестримну любов до праці та експериментів, Сергій Кригер паралельно висаджував інші ягідні культури. Так, 1991 року він спробував посадити іргу.

– Спочатку це була звичайна дикоросла ірга, поширена на півночі Рівненщині. Потім, коли я почав читати інформацію в інтернеті про цю культуру, порівнювати характеристики дикорослої та сортової ірги, виникло бажання придбати якісні саджанці. Воно посилилося під час одного з моїх візитів у ФГ «Батьків сад», що на Хмельниччині, де я спробував плоди сортової ірги на смак, і він мене вразив! Тому я й вирішив придбати саджанці в цьому ж розсаднику, – розповідає Сергій Кригер.

Так, зараз у ягіднику Сергія Кригера росте кілька сортів ірги: Мартін, Тіссен, Нортлайн, Ханівуд, Смоукі, Слейт. Найкращий сорт, за словами господаря, – Мартін, адже він найбільш ранній із усіх вищезазначених, високоврожайний та смачний.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ ІРГИ

Головна перевага ірги порівняно з іншими ягідними культурами – її невибагливість. Адже ця ягода може рости в різних ґрунтах. Ірга стійка до хвороб та шкідників, добре витримує і морози, і спеку. Окрім того, це самозапильна культура, тому не потрібно створювати особливих умов для її запилення.

Продовження статті читайте в журналі «Ягідник» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті