Як вирощувати в Україні суницю для заморозки й експорту

 Як вирощувати в Україні суницю для заморозки й експорту

Досвід компанії «Дедденс Агро»

Суниця садова – популярна ягідна культура в Україні. Її частка на ринку ягід більша порівняно з усіма іншими ягідними культурами. Ставку на вирощування здорової та смачної ягоди роблять сотні фермерів – від власників кількох гектарів до великих господарств. Але ринок споживання у кожного різний. Компанія «Дедденс Агро», що на Рівненщині, спеціалізується на органічному рослинництві. Поряд із зерновими, бобовими і технічними культурами тут почали вирощувати органічні ягоди – малину й суницю садову. Про роботу господарства, найпопулярніші сорти суниці садової та ринок збуту продукції, що її реалізує товариство, ми поспілкувалися з агрономом компанії Дмитром БРИЦОВИМ.

СТРАТЕГІЯ ГОСПОДАРСТВА: АКЦЕНТ НА СОРТИ

Під органічними ягідними насадженнями в компанії «Дедденс Агро» – понад 17 га землі, з них 11 га під малиною і близько 6 га – під суницею.

– Зібраний врожай суниці садової ми заморожуємо та експортуємо до Європи, переважно до Німеччини. Вирощуємо сорти різних термінів дозрівання, які достигають у червні й плодоносять раз на рік. Зробили ставку на Хоней, Клері, Зенга Зенгану – вони вирізняються транспортабельністю, гарним розміром ягоди, стійкістю до хвороб і хорошим смаком. Кілька років тому вирощували ще такі сорти, як Альба, Мармелада, Ароза, але методом проб та помилок зупинились на трьох перевірених сортах, з ними й працюємо, – розповідає Дмитро Брицов.

Саджанці суниці в господарстві вирощують для своїх потреб самостійно у закритому ґрунті. Для цього створили маточний розсадник площею 50 соток з системами туманоутворення, мікрозрошення та укриття. Суницю вирощують у касетах, аби отримати здорову рослину з гарною кореневою системою.

– Щоб виростити здоровий саджанець, необхідно мати якісний маточний посадковий матеріал – здоровий, чистий від шкідників і хвороб, візуально красивий, без видимих пошкоджень. Маточник в ідеальному стані утримуємо завдяки біологічним фунгіцидам та інсектицидам, щороку його оновлюємо, – ділиться досвідом агроном. – Саджанці суниці експлуатуємо в середньому два роки. Але рішення вирощувати свої саджанці дає чимало переваг. Найперша – нам не потрібні холодильники для зберігання розсади. Адже буває таке, що погодні умови не дозволяють висаджувати молоді рослини саме тоді, коли вони прибули на господарство, отже, їх треба було б десь зберігати. А от касетна розсада може постояти і почекати кілька днів – наявність власних саджанців дозволяє нам бути незалежними від постачальників і погоди. Всього за рік ми вирощуємо 60– 70 тисяч саджанців з закритою кореневою системою, також є запас з відкритою кореневою системою, щоб повністю закривати свої потреби.

ДОВІДКА: ТзОВ «Дедденс Агро» – підприємство у Рівненській області, засноване спільно з німецькими інвесторами у 2008 році. Вирощувати органічну продукцію в компанії почали з 2013 року. Підприємство має в обробітку близько 6 тисяч гектарів землі. Вирощують пшеницю, овес, кукурудзу на зерно, сою, малину, суницю садову. У господарстві планують розширювати органічні ягідні насадження.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті