Як травневі приморозки вплинули на плантації суниці?

 Як травневі приморозки вплинули на плантації суниці?

Цьогоріч весняні приморозки в Україні трапилися в середині травня – в період, коли насадження суниці садової з відкритого ґрунту перебувають у стані цвітіння. Зрозуміло, що нічне зниження температури завдало неабиякої шкоди ягідним плантаціям.

Так, фермерське господарство з Черкаської області «Ягідна Колекція» оголосило на своїй сторінці у фейсбуці про закриття сезону польової ягоди суниці садової.

До речі, нічні приморозки трапилися майже по всій території Україні: у Дніпропетровській, Кіровоградській, Вінницькій, Тернопільській та інших областях. Тож на примхи погоди, які завдали шкоди ягідним плантаціям, скаржаться фермери, які вирощують ягоду у відкритому ґрунті, з усіх регіонів.

Водночас економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак прокоментував, що 3-4 роки тому 17-18 травня також був приморозок:

– Чомусь усі забувають, що в Україні до 15 травня загроза приморозків зберігається на території центральних і східних регіонів.

Читайте також: Ягідна галузь України в умовах війни. Результати міжнародної благодійної конференції для ягідівників (16–17 лютого, Рівне-Житомир)

Точка зору: попит на смородину є, а от ціна не завжди влаштовує

Журнал «Ягідник»

Останні статті