Як створити український бізнес на суниці садовій

 Як створити український бізнес на суниці садовій

Секрети фермерського господарства «Беррі Прикарпаття»

Україна має все для успішного ягідного бізнесу: і сприятливі кліматичні умови, і придатні ґрунти, а головне – працьовитих людей, які, однак, через певні обставини змушені шукати роботу за кордоном. Аби українці не покидали своїх домівок у пошуках заробітку, ентузіаст-ягідівник Богдан ЛУТЧИН із с. Чукалівка Тисменецького району, що на Івано-Франківщині, створив підприємство європейського зразка з гідними умовами праці й гідною оплатою, де місцеві жителі працюють із задоволенням. Це – «Беррі Прикарпаття». Тут упродовж 6 років на 2 гектарах успішно вирощують суницю садову у відкритому та закритому ґрунті.

Діяльність Богдана Лутчина не є непоміченою: нещодавно фермер став переможцем номінації «Персона року» у премії UBA AWARDS-2021, яку організувала Асоціація «Ягідництво України». Це ще раз демонструє: якщо все робити з любов’ю, то успіху досягнеш обов’язково.

«БЕРРІ ПРИКАРПАТТЯ»: З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

У ягідництво Богдан Лутчин потрапив майже випадково. Займаючись працевлаштуванням українців за кордоном, зокрема і на ягідних підприємствах Польщі, звернув увагу на умови, у яких зазвичай доводиться працювати нашим заробітчанам. Чоловік замислився над тим, чому ж так відбувається. Чому українці, працьовита нація, яка має придатні землі та розумних людей, їдуть за межі країни та працюють «на пана»? Маючи непереборне бажання змінити цю ситуацію, 6 років тому Богдан Лутчин почав займатись ягідництвом.

– Коли я возив людей на роботу в Польщу, то побачив: там на виробництві у ягідних господарствах використовують певні технології. Я зрозумів, що, маючи свою нішу в ягідництві, успішно заробляти можна і в Україні. Тоді й подумав: чому б і мені цього не зробити? – пригадує Богдан Лутчин. – Тим паче що ціни на ягоди в нас на той час були вищі, ніж за кордоном, а робоча сила була дешевша. Тішить те, що тепер тенденція дещо змінюється і багато людей, які побували на заробітках, переконалися: заробляти непогані гроші можна і вдома, біля сім’ї, тому й не обов’язково їхати за кордон.

Ось так, із двомастами доларів у кишені на п’яти сотках землі почалась історія «Беррі Прикарпаття». Не все було гладко: траплялися й помилки, прорахунки, зокрема із сортами. Та Богдан Лутчин не здався і не покинув ягідний бізнес.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46, sad2017@ukr.net

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті