Як плодоносить обліпиха Орендж Революшн?

 Як плодоносить обліпиха Орендж Революшн?

Обліпиха Орендж Революшн – це сорт селекції Володимира Меженського, доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри садівництва ім. проф. В. Л. Симиренка Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП). Про те, як плодоносить цей сорт в умовах Київщини (зокрема на експериментальній ділянці дослідної станції НУБіП), селекціонер розповів ексклюзивно «Ягіднику».

– На агрономічний дослідній станції Національного університету біоресурсів і природокористування України, яка знаходиться біля Василькова Київської області, свого часу я висадив аж 100 кущів сорту Орендж Революшин, знаючи, що цей сорт дуже перспективний. Необхідно було створити не тільки експериментальні насадження, але й маточник. Для порівняння, інших сортів різних культур я висаджував всього по 3-5 кущів, – розповідає Володимир Меженський.

За словами селекціонера, Орендж Революшн вирізняється стійкістю до мікозного зів’янення. Він показав себе з найкращого боку в умовах Донбасу, Хмельниччини, Київщини, Вінниччини та Молдови. Окрім того, минулого року сорт був зареєстрований у Польщі.

– Цей сорт має чудові показники як продуктивності, так і розміру плодів. Зокрема, він утворює найбільші ягоди з-поміж усіх сортів, які вирощують в Україні. Так, їхня маса сягає понад 1 грам, а рекорд – до 2 грамів. Натомість вага інших сортів коливається в межах 0,3-0,8 грамів. Розмір плодів – важлива характеристика, адже коли вони великі, то їх простіше збирати вручну, – розповідає Володимир Меженський.

Так, на агрономічний дослідній станції Національного університету біоресурсів і природокористування України на Київщині при першому плодоношенні сорт Орендж Революшн дав 7 кілограмів ягід з дерева, при другому – 15 кілограмів, а при третьому – 25 кілограмів.

– При схемі посадки 4х2 м і повному плодоношенні можна розраховувати на врожайність 20 т/га. Це в 1,5-2 рази більше, ніж зазвичай дають насадження обліпихи, – зазначає селекціонер. – 5 років тому до мене звернулися фермери, аби вирощувати Орендж Революшн. Зокрема, у господарстві «Скибинецькі сади» цього року вже вступило в плодоношення 500 кущів обліпихи.

Детальніше про промислове вирощування обліпихи сорту Орендж Революшн, а також про особливості збору врожаю керівник компанії «Скибинецькі сади» Дмитро Рипан розповів журналу «Ягідник», який уже невдовзі вийде друком.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті