Як отримати кращий урожай ожини

 Як отримати кращий урожай ожини

Ожина, раніше екзотична ягода, що рідко зустрічалась на ринках і якої практично не було на полицях супермаркетів, сьогодні реалізовується майже цілий рік та є часткою експортного потенціалу ягідних культур України.

Технологічно культура схожа на малину (дворічний цикл вирощування, низка спільних хвороб і шкідників). Ключовою різницею є габарити кущів, тип ягід, розмір плодів, їхній тип (плід – збірна складна соковита кістянка наперсткоподібної форми, з восковим нальотом. Може складатися з декількох (до 76) кістянок, їх часто називають ще плодиками. Кістянки з’єднані між собою і прикріплені до м’якого білого плодоложа. Ожинові кістянки настільки сильно прикріплені до плодоложа, що при зніманні плодів відокремлюються разом з ним. Міцність прикріплення кістянок до плодоложа є основною відмінною ознакою ожини від малини), забарвлення та стійкість до кліматичних умов. Ожина більш посухостійка культура за рахунок глибшого залягання кореневої системи, у неї нижчий показник зимостійкості (хоча на ринку є сорти, як-от Гай, Полар, що мають вищі характеристики зимостійкості порівняно зі старішими сортами – Торн Фрі, Лох Нес).

Серед перспективних напрямів збільшення продуктивності плантацій ожини – застосування сучасних технологій захисту від хвороб та шкідників, технологій удобрення і застосування специфічних регуляторів росту.

Наше господарство третій рік поспіль надає платформу для тестування різноманітних препаратів, що перспективні у застосуванні на ягідних культурах та розсаднику. Одним із ключових партнерів, які працюють з нами, є компанія EFT Group (Європейські Фруктові Технології), офіційний імпортер продукції бельгійської компанії Globachem.

За запитом ключового спеціаліста із засобів захисту та регуляторів росту компанії EFT Group Василя Бондаровського було прийнято рішення протестувати один з продуктів компанії Globachem – GIBB 3 (10% гіберелінова кислота А3) на ожині. Зважаючи на специфіку препарату, для проведення тестування обрали сорт Карака Блек.

Основними причинами вибору цього сорту стали:
• форма ягід, що піддається хімічному видовженню та збільшенню розмірів;
• термін дозрівання плодів (оскільки сорт ранній, можна змінити якісні показники й покращити характеристики плодів).

Максим ЗАРІЦЬКИЙ, керівник компанії «High Garden Україна»

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті