Як не лише вижити, а й розвиватися в умовах пандемії

 Як не лише вижити, а й розвиватися в умовах пандемії

Антикризовий досвід «Блу Беррі» (ТМ BlueBerry)

У новий 2021 рік господарства України увійшли з докладною аналітикою попереднього року, планом робіт над помилками та висновками, чого вдалося досягти. Отже, сезон 2020 року для всіх галузей проминув під грифом COVID-19, проте на ягідництво та садівництво більший вплив мав інший фактор – кліматичні зміни. Тепла зима і жорсткі приморозки навесні перекреслили всі попередні прогнози та змінили ситуацію на ринку. Виробники лохини побоювалися суттєвого падіння цін на ягоду через пандемію і зниження купівельної спроможності населення, але ціни трималися на доволі високому рівні. Причин цього дві – втрата частини врожаю через приморозки, а також раптове зростання тренду на здорове харчування серед споживачів.

Позитивно оцінюють ягідний сезон 2020 року в господарстві «Блу Беррі» (ТМ BlueBerry). Про те, як аграрії зуміли не лише утриматися на плаву в такий непростий час, а й успішно завершити сезон, розповів заступник директора компанії Андрій ШВАБ:

– Завдяки злагодженим діям усієї команди під керівництвом Наталії Пукшин нам вдалося правильно організувати роботу господарства в нових умовах, зберегти врожай та представити якісну продукцію. Ми не лише продавали ягоду на внутрішньому ринку, хоча ціни тішили, а й експортували. У планах – нарощувати обсяги виробництва та експорту з року в рік, тож ми й притримувалися цієї стратегії.

Чітке дотримання технологічних карт, використання якісних матеріалів і сучасних методів господарювання дозволяють вирощувати продукцію високого ґатунку з року в рік. І 2020-й не став винятком.

Повернемося на початок минулого сезону. Андрій Шваб згадує, що навесні краєм пройшлися декілька хвиль заморозків, колеги пророчили можливу втрату до 50% врожаю. А низька температура повітря у травні та в перші дні червня затримала сезон дозрівання ягід щонайменше на тиждень. Та попри погодні аномалії виробники оцінювали свої перспективи оптимістично. І прогнози справдилися: незважаючи на непередбачувані ситуації з коронавірусом та «зачинені» кордони, лохина успішно продавалася в Україні та за її межами.

– Ми зрозуміли, що робити якісь прогнози не варто. Але вже готуємося до можливих цьогорічних весняних заморозків, – розповідає Андрій Шваб. – Мова йде про збереження насаджень під час цвітіння. Заготовлюємо солом’яні тюки, ними рятували плантації минулої весни. Просто змочували їх водою, притрушували тирсою і запалювали, щоб вони довго тліли – протягом 4–5 годин. Це, з нашого досвіду, єдиний дієвий варіант швидкого захисту насаджень. Плюс використання антистресових препаратів. Є в нас і димові гармати, які заправляємо сумішшю бензину та олії, вони створюють густий туман, але їхня ефективність для таких великих площ, як у нас, невисока.

Продовження статті читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

+38 (0362) 60 88 21,

Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті