Як на Київщині доктор філософії вирощує лохину

 Як на Київщині доктор філософії вирощує лохину

Кандидат економічних наук, доктор філософії, інженер-проектувальник, будівельник… і фермер. Такий довгий послужний список Олександра Вовченка з Київщини. Багато чого з переліченої діяльності вже залишилося в минулому житті, але фермерство та господарство «Вауберрі» наразі є ключовою справою Олександра і його великої родини, яка складається з дружини та 4-х дітей. Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

Свою плантацію лохини площею в 15,42 гектара в селі Людвинівка Бучанського району сім’я почала розвивати ще три роки тому.

Уже завершені всі підготовчі роботи, зокрема оснащено систему поливу, висаджено кущі лохини. Грантові 4,3 мільйона гривень Олександр Вовченко планує використати на подальший розвиток свого фермерського проекту під назвою «Вауберрі», що в перекладі означає «ВауЯгода». Назву господарства допомогли придумати діти, для цього в родині був оголошений конкурс, і за кожен варіант вся сім’я окремо голосувала.

ФГ «Вауберрі» нині має сертифікат Organic Standard.

– Ми піклуємося про нашого споживача і хочемо, щоб наша ягода була екологічно чистою. Йдеться не лише про міжнародний збут, а передовсім про українського споживача, – каже Олександр. У сезон, за його прогнозами, в їхньому саду зможуть працювати до 100 працівників.

Читайте також: Заморозки в Чилі знищили до 100% плантацій лохини в Ньюбле

Журнал «Ягідник»

Останні статті