Як минула перша онлайн-зустріч, присвячена жимолості

 Як минула перша онлайн-зустріч, присвячена жимолості

25 листопада 2020 року минула онлайн-зустріч «Світовий ринок жимолості 2020». Захід об’єднав ягідівників, які вирощують цю культуру, селекціонерів, учених, представників переробної галузі та усіх, кому цікава тема жимолості. Про це розповів Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України.

Захід ініційований Асоціацією виробників жимолості Російської Фередації. Загалом, заплановано 6 онлайн-зустрічей, які будуть присвячені різним аспектам, що стосуються вирощування, продажу, переробки жимолості.

Перша зустріч «Світовий ринок жимолості 2020» об’єднала 65 ягідівників із 12 країн світу – із Польщі, Канади, Китаю, Австралії, Російської Федерації тощо. Україну представляв Олександр Ярещенко. Як повідомляє учений, найкращими сортами названо Аврору, Восторг. «Дуже актуальною є селекція нових сортів, схожих на Аврору, насамперед, із покращеним смаком і лежкістю, а також можливістю збирання комбайном», – говорить учений. Адже учасники онлайн-зустрічі вбачають майбутнє цієї культури за механізацією процесу збору та переробки ягід.

Було вказано, що 2020 рік виявився не надто урожайним через несприятливі погодні умови, які спричинили повторне цвітіння жимолості. Не піддалися негативному впливу погоди лише канадські сорти, які дали нормальний урожай.

За словами Олександра Ярещенка, жимолость має перспективи експорту, але не глобальні і які стосуються переважно продуктів переробки цієї ягоди. Головне – маркетинг, адже, як зазначає вчений, без активної популяризації і просування на ринок шлях до успіху може бути дуже довгим.

Журнал «Ягідник»

Останні статті