Як механізація полегшує роботу в полі

Практичний досвід ініціативи «Ягідна сторона життя»
Механізація та автоматизація процесів у ягідництві значною мірою підвищують продуктивність як самої плантації, так і працівників. Ініціатива «Ягідна сторона життя» спільно з партнерами розробила електромобіль для виконання ручних робіт у полі, який називається СЕМ1 «Аватар». За словами розробників, це індивідуальний електричний транспортний засіб, призначений для полегшення та підвищення продуктивності праці та якості продукції при вирощуванні суниці, спаржі й інших культур. Детальніше про його переваги та варіанти застосовування засновниця ініціативи «Ягідна сторона життя» Ірина Барзо розповіла в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник». До речі, вперше презентуватимуть цей електромобіль під час VI Міжнародної Благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», що відбудеться 16 лютого 2023 року в Рівному.
– Ми розробляли цей електромобіль, аби полегшити ручну працю в полі, щоб працівникам було комфортніше працювати і щоб вони не так втомлювалися. Але, звичайно ж, головна ціль цієї розробки – підвищити продуктивність ручної роботи, – зазначила Ірина Барзо. – Завдяки цьому електромобілю працівники зайвий раз не носять ящики з ягодами, не витрачають час на те, щоб їх переставляти, прилаштовувати тощо. Тобто завдяки усуненню цих моментів вдається скоротити час їхньої роботи.
Загалом робота над розробкою електромобіля тривала 4 місяці до моменту виходу першого прототипу, який був випробуваний у полі. Після цього упродовж 2 тижнів його доопрацьовували, а потім почали активно використовувати.
– Передусім ми планували розробити цей електромобіль для застосування під час збору врожаю. Але коли ми спробували з його використанням проводити й інші операції, зокрема посадку суниці, видалення бур’янів, вусів і квітконосів, тобто все, що стосується ручної роботи на плантації, то зрозуміли, що він і на цих етапах значно полегшує роботу. Тому ми його використовуємо упродовж усього сезону, – розповіла Ірина Барзо.
За словами фермерки, переваги цього електромобіля очевидні, і вона вже на практиці в них переконалася:
– Так, ми побачили відсоток збільшення продуктивності на кожному етапі. Маємо позитивні відгуки від працівників, яким цей електромобіль полегшує роботу. Так, у звичному режимі працівник носить ящики з зібраними ягодами до пункту прийому власноруч, то з використанням цього електромобілю можна здавати зібраний урожай не відразу в міру наповнення одного ящика. Приміром, можна зібрати цілий рядок і вже тоді здавати ягоди, не турбуючись про те, що вони нагріватимуться на сонці, адже спеціальне накриття в машині дозволяє захистити зібраний урожай від нагрівання.
Більше про конференцію і про те, що заплановано у програм, читайте за посиланням: https://forum.techdrinks.info/ua/event/38
Долучайтеся до бізнес-спільноти заради спільної перемоги в майбутньому. Адже зараз, як ніколи, важливо підтримувати одне одного, гуртуватися та разом вирішувати назрілі проблемні питання. Віримо в ЗСУ та спільну Перемогу!
Умови участі
в конференції:
В якості учасника –
Для виробників сільгосппродукції – 3000 грн – 2 дні (ціна включає
оплату участі у всіх заходах протягом 2 днів, включно з
бізнес-туром); 2000 грн – 1 день участі (перший чи другий на вибір);
Для не виробників сільгосппродукції продукції (компанії): 3000 грн –
1 день; 4000 грн – 2 дні.
(У
ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у
презентації фруктів і ягід, а також напоїв і страв; пакет учасника конференції
з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід з фінальними
презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою, контакти всіх партнерів
експонентів, спікерів заходу).
Увага: для
передплатників журналів «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації»,
«Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Горішник» – пільгові умови
участі в конференції (знижка 10%)
Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92
Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор: Катерина Конєва, шеф-редактор/видавець проєкту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com
Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна)
Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com, «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies&Innovations) www.techdrinks.info.