Як «Кліома Сервіс» адаптовується до вимог ринку

 Як «Кліома Сервіс» адаптовується до вимог ринку

Огірки, вирощені в теплиці на субстраті

2022 рік – без перебільшення, найскладніший для всіх учасників аграрного сектору. Адже війна та всі її наслідки вплинули на діяльність кожної компанії. Так, попри непросту ситуацію на ягідному ринку і в країні загалом, у ТОВ «Кліома Сервіс» з Волині продовжують працювати в галузі ягідництва, овочівництва та розсадництва. Як компанія адаптувалася до вимог часу, «Ягіднику» розповів директор підприємства Максим Климчук.

Так, цьогоріч «Кліома Сервіс», окрім садивного матеріалу та ягідних культур, вирощуй ще й овочі. Відшліфувавши технологію овочівництва у попередні роки, площі під «борщовий набір» там розширили. Водночас у господарстві намагаються втримувати «на плаву» і ягідництво та розсадництво як напрямки, в яких компанія вже встигла стати визнаним гравцем на ринку.

– Компанія «Кліома Сервіс» уже багато років поспіль вирощує ягоди, а також саджанці елітних сертифікованих сортів малини, лохини, суниці садової тощо. На підприємстві є плантації малини, порічки, смородини. Однак цього року, враховуючи ситуацію, ми вирішили збільшити ще й площі під овочі, – каже Максим Климчук.

Так, у компанії спочатку планували запустити консервний цех, аби солити, квасити та маринувати вирощені овочі. Однак зваживши все, вирішили, що розпочинати такі проєкти та вкладати чималі кошти нині надто ризиковано.

Помідор на мульчувальній плівці

Що стосується ягідного напрямку, то цьогоріч компанія зібрала непоганий урожай суниці садової – по 18 тонн із гектара, а також розпочала збір ремонтантної малини, яка росте на 10 гектарах.

– Окрім того, ми пропонуємо клієнтам торф і субстрати для висаджування різних видів рослин. Наразі у лінійці підприємства – кілька різновидів субстратів, дрібніших і грубіших фракцій. Як правило, дрібні субстрати використовують для посіву, пророщування розсади, вкорінення рослин. Натомість грубіші доцільно застосовувати для закладання плантацій, висаджування в закритий ґрунт. Їх домішують до ґрунту, щоб покращити його структуру, – розповідає директор «Кліома Сервіс» Максим Климчук.

Детальніше про те, як компанія «Кліома Сервіс» адаптувалася до вимог часу і викликів 2022 року, а також про діяльність підприємства та плани на майбутнє читайте в новому випуску журналу «Ягідник», який уже невдовзі вийде друком.

Журнал «Ягідник»

Останні статті