Як інноваційна техніка допомагає зробити ягідний бізнес успішнішим

 Як інноваційна техніка допомагає зробити ягідний бізнес успішнішим

Досвід підприємства «Агрофрутіка Бишків»

Хоч сучасне агропідприємство й здатне працювати без інноваційної техніки, однак за таких умов про активний розвиток та суперництво з провідними господарствами доведеться забути. Тим паче якщо йдеться про сферу ягідництва, де рівень конкуренції доволі високий навіть за нинішніх воєнних умов. Оптимізувати виробництво, суттєво прискорити всі процеси та поліпшити якість кінцевої продукції – усе це можливо за умови правильного добору техніки для ягідництва.

ЗАМІСТЬ ШІСТДЕСЯТИ ПРАЦІВНИКІВ ВПРАВЛЯЮТЬСЯ ТРОЄ

На практиці переконалися в цьому у компанії «Агрофрутіка Бишків», що на Львівщині. Основний профіль діяльності компанії, окрім виробництва жита та сої – ягідництво: на 63 гектарах там вирощують суницю садову сортів Елеганс, Румба, Хоней. Також висадили 19 гектарів лохини, а вже наступного року завдяки виграному гранту мають намір розширити лохинові насадження ще на 21 гектар. Вирощують у господарстві також 11 гектарів малини та вишневий сад на 13 гектарах. Ймовірно, у майбутньому асортимент поповнять ще й смородиновими насадженнями.

Тож з огляду на чималі площі на певному етапі у господарстві замислилися про механізацію процесів, розповідає т. в. о. директора компанії «Агрофрутіка Бишків» Олег ГИМЕР, і придбали техніку HEULING Maschinenbau.

– Передусім придбали розкидач соломи, який використовуємо для догляду за суницею садовою. Раніше в сезон солому розкидали працівники: щоб провести цю роботу на 60 гектарах, шістдесят людей працювали впродовж місяця. Зрозуміло, що й витрати на заробітну плату були суттєвими. Тепер із допомогою техніки, яку обслуговує 3 людини, цю роботу виконуємо за тиждень. Тож, провівши підрахунки, зрозуміли, що розкидач соломи окупився приблизно за рік, – розповідає керівник підприємства. – Техніки такої високої якості навіть у Європі не так вже й багато. Є, звісно, дешевші варіанти, але вони не будуть працювати настільки якісно і правильно. Скажімо, далеко не кожен розкидач впорається з вологою соломою. У нашому ж ми впевнені – він розкидає її бездоганно.

Перший вдалий досвід спонукав діяти далі. Тож для обробітку суниці садової придбали щітку для листя. Вирощування суниці садової на гребенях передбачає необхідність звільняти насадження від сухого листя, яке негативно впливає на ріст кореня, ягоди і, відповідно, на врожайність. Тепер із допомогою придбаного обладнання у господарстві швидко позбавляються від листя в міжряддях.

Згодом придбали обрізувач пагонів, який використовують для обрізування невеликих кущів. Обрізку в господарстві проводять двічі на сезон, тож ця техніка суттєво спростила догляд за ягідником. І хоч ця машина доволі недешева, окуплюється її придбання приблизно за два роки, кажуть у компанії «Агрофрутіка Бишків». Там очікують, що в наступному сезоні завдяки обрізувачу вдасться суттєво зекономити на оплаті праці.

– Оскільки ми вже переконалися, наскільки вигідно вкладати інвестиції в якісну техніку, то маємо намір згодом придбати ще й міжрядну фрезу. В основному використовуємо машини під час догляду за суницею садовою, оскільки це наша основна культура, врожай якої в основному експортуємо і частково реалізуємо на свіжому ринку в Україні. Для лохини ж техніку купуватимемо згодом, бо насадження у нас ще доволі молоді. Коли почнемо збирати повноцінний врожай, обов’язково подумаємо про механізацію. А от розкидач суміші – торфу та тирси – застосовуємо двічі на сезон для підсипання насаджень, – розповідає Олег Гимер.

Техніка від компанії HEULING Maschinenbau для вирощування суниці садової дає змогу оптимізувати процеси і покращити врожайність. Офіційним представником цієї техніки в Україні є компанія «ЄФТ ПЛЮС». В асортименті є багато пристосувань, які здатні суттєво спростити процес роботи та знизити собівартість продукції тим, хто вирощує ягоди, зокрема суницю садову.

РОЗКИДАЧ СОЛОМИ

Ця машина призначена для розвантаження соломи з круглих і квадратних тюків. У процесі догляду за насадженнями суниці садової міжряддя мульчують соломою для захисту від гнилі. Солома добре про- пускає воду, перешкоджає випаровуванню вологи з ґрунту та захищає ягоди від контакту з землею.

Розкидач має сучасний та гнучкий дизайн управління, тож може працювати як із круглими, так і з квадратними тюками соломи різного розміру. Розкидання можливо проводити у кілька рядів. Тому застосовують цю техніку як на звичайних міжряддях, так і на подвійних рядах. Для кожного з міжрядь можна регулювати інтервали розкидання та кількість соломи. Завдяки особливій конструкції барабану солома розподіляється під суничне листя, близько до стебла. Також з допомогою розкидача можна забезпечити укриття насаджень на зимовий період.

Агрегат передбачає електронний контроль функції «Швидкість скребкового дна»: визначається кількість соломи, завдяки чому досягається рівномірна її подача до ножа та виштовхувального барабана. Гнучко регульовані напрямні пластини встановлюються відповідно до міжряддя та точно регулюються під час використання в полі.

Рекомендована потужність трактора для агрегатування – 80–120 к. с.

ПОДВІЙНА ВИЛКА ДЛЯ ТЮКІВ

Використовується для транспортування та переміщення круглих тюків. Вила для подвійних тюків для фронтальних навантажувачів із гідравлічним приводом дають змогу працювати ефективніше та швидше, адже дозволяють транспортувати два рулони. Відповідно, немає потреби проводити складне маневрування, щоб підняти або опустити рулонні тюки один за одним. Після розміщення першого тюка фронтальним навантажувачем потрібно лише нахилити вилку тюка далі й опустити другий (верхній) тюк.

ОБРІЗУВАЧ ПАГОНІВ

Це пристосування «два в одному», оскільки воно забезпечує функції обрізувача пагонів суниці та косарки. Його використовують у процесі догляду за рослинами на плівкових грядах. Використання обрізувача дає змогу звільнити гряди від зайвих вусиків ще до того часу, як вони пустять коріння. Процес відбувається максимально ретельно та обережно: пристосування чисто обрізає навіть найскладніші пагони. Доступна також регульована опція обрізування бічного листя. Обрізувач можна використовувати практично для будь-яких форм гряд із кількістю до п’яти рядів рослин на одній гряді. За кожною дамбою закріплюється шасі з 2–4 ріжучими елементами. На кожному ріжучому елементі є індивідуальний сенсор поверхні. Кожен із таких елементів з гумовим пальчиковим ротором, пильним диском і щіткою спрямовується окремо по гряді. Гумовими пальцями «обмацується» поверхня гряди, підіймаються вусики разом з кистю і спрямовуються до ножа. Важливо й те, що в процесі роботи забезпечується дбайливе поводження з поліетиленом.

Потужність трактора повинна становити близько 20 к. с., кріплення до трактора – заднє або переднє.

ОБРІЗУВАЧ ДЛЯ ЛИСТЯ

Обрізувач гарантує рівномірне зрізання листя і збереження серцевини, а також з його допомогою можна зрізати вусики, що нависають. Залишки видаляють під час другого проходу, використовуючи щітку. Після такої обробки з допомогою сучасної техніки рослини будуть ідеально підготовлені до «зимових канікул» і в наступному сезоні потішать хорошим врожаєм. Інвестуйте в ягідний бізнес вдало!

Контакти: ТОВ «ЄФТ ПЛЮС», вул. Велика Кільцева, 4в, Київ, 08130

(044)333-33-45, (067)447-20-20,

eft.ukraine@gmail.com, www.eftgroup.ua, www.heuling.de

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 4 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник»«Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті