Як грузинські виробники ягід використовують українські технології зберігання

 Як грузинські виробники ягід використовують українські технології зберігання

Ринок свіжої плодоовочевої продукції диктує виробникам певні вимоги, основна з яких – висока якість товару. Зберегти її, а також збільшити термін придатності фруктів, овочів і ягід допомагає якісне холодильне обладнання та сучасні технології. Завдяки цьому компанії здобувають конкурентні переваги, а також роблять період реалізації продукції максимально тривалим, що дозволяє їм бути присутніми на ринку навіть тоді, коли інші виробники свою продукцію вже давно реалізували. Досягнути цих цілей підприємствам агропромислового сектору допомагає польсько-українська виробничо-інжинірингова компанія «МАС Сістемз», яка є безпосередньо виробником холодильного та технологічного обладнання і реалізує різноманітні проєкти для інтенсивного охолодження та довгострокового зберігання фруктів, овочів і ягід.

Географія реалізованих проєктів компанії «МАС Сістемз» уже давно вийшла за межі України. Так, підприємство успішно налагодило низку співпраць у Грузії. Зокрема в 2021–2022 роках, «МАС Сістемз» встановила системи повітряного прекулінгу та централізованого холодопостачання на декількох грузинських підприємствах. Це регіональні логістичні комплекси з охолодження, зберігання, сортування/пакування плодово-ягідної продукції. Одне з них – це фермерське господарство Blue Bird Berries.

– На площі 15 гектарів у нас ростуть різні сорти лохини: Легасі, Світхарт, Ханна Чойс і Бонус. Вирощуємо ягоди як у відкритому ґрунті, так і в теплицях, – розповідає засновник ФГ Blue Bird Berries Леван БОЛКВАДЗЕ. – Коли ми встановлювали сортувальну лінію для лохини, польська фірма, яка виконувала проєкт, порадила нам компанію «МАС Сістемз» для встановлення холодильної системи. В результаті вони розробили нам проєкт холодильного обладнання та встановили його. Коли ми вирішили охолоджувати лохину, то прагнули знайти стабільного партнера, який розуміє технологію процесу, має практичний досвід та буде завжди нас підтримувати у випадку, коли виникнуть проблеми з охолоджувальною системою. І таким партнером стала компанія «МАС Сістемз».

Леван Болквадзе каже, що встановлення всієї холодильної системи тривало приблизно півтора місяця:

– Після виготовлення необхідного обладнання компанія «МАС Сістемз» не мала змоги вчасно відправити його в Грузію, адже в Україні почалася війна. Але потім підприємство вирішило всі проблеми та, незважаючи на війну, відвантажило весь комплект обладнання та відрядило своїх фахівців для монтажу устаткування. До сезону ми були вже готові з працюючим комплексом та системою холодопостачання.

На господарстві Blue Bird Berries встановлені дві камери повітряного прекулінгу, обсяг кожної з яких становить 1,5–2 тонни. До них ягоди потрапляють відразу з поля та перебувають там 1–1,5 години. Після цього лохина потрапляє на сортувальну лінію.

– Ми охолоджуємо всі без винятку ягоди, щоб продовжити термін їхнього зберігання до 4 тижнів. Вирощену продукцію експортуємо в Об’єднані Арабські Емірати, Катар тощо, адже ринок лохини в Грузії поки що дуже малий. Цей напрямок ягідництва у нас тільки недавно почав розвиватися, – розповідає засновник ФГ Blue Bird Berries Леван Болквадзе.

«МАС Сістемз» – це польсько-українська виробничо-інжинірингова компанія, яка працює в Україні з 2001 року. Підприємство спеціалізується на реалізації комп-лексних проєктів «під ключ» у галузях промислового холодопостачання, вентиляції, кліматизації, енергозбереження та автоматизації. Компанія супроводжує весь процес впровадження проєктів від стадії проєктування, до монтажу та введення обладнання в експлуатацію. Однією з перспективних розробок є обладнання для інтенсивного охолодження плодоовочевої продукції крижаною водою – гідрокулери.

Контакти: ТОВ «МАС СІСТЕМЗ», +38 (044) 205 36 37, +38 (050) 387 29 49,

+38 (068) 068 38 23 (Viber/WhatsApp/Telegram),

e-mail: info@mas-ukraine.com.ua, www.facebook.com/MASSystems.Ukraine, www.mas-ukraine.com.ua

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 3 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті