«Як Бджола» збільшить органічні насадження

 «Як Бджола» збільшить органічні насадження

Виробничий кооператив з Львівщини «Як бджола», який вирощує органічні ягоди, зокрема суницю, ожину та малину, планує збільшити свої органічні насадження як мінімум на 30 га. Про це розповів співзасновник кооперативу Олег Бачинський під час регіонального форуму «Органічна Україна-2021»

– Наразі 80 гектарів наших плантацій кооперативу сертифіковані за системою «Органік стандарт». Цьогоріч плануємо сертифікувати ще 30 га, а то й більше, – зазначив Олег Бачинський.

Окрім органічних ягід, кооператив вирощує також лікарські трави, займається бджільництвом, а також розвиває місцевий агротуризм, проводячи екскурсії на фермі.

За словами співзасновника кооперативу, підприємству цікаво поєднувати агротуризм і ведення сільського господарства і там туристам готові не лише надавати відпочинок і ягоди, и ягоду, але й організовувати навчання.

Минулоріч кооператив отримав відшкодування від держави за програмою компенсації 80% вартості садивного матеріалу, поливу, а також частини вартості органічних сертифікатів. При цьому Олег Бачинський зазначає, що деякі інфраструктурні питання для агровиробників вирішити дуже складно. Так, на підприємстві встановили сонячні панелі, але через віддаленість підключити їх до мережі неможливо.

Нагадаємо, у планах держави – підтримка органічного виробництва.

В Україні з’явиться Національний каталог експортерів «органіки».

Україна повинна стати основним світовим експортером органічної продукції, – міністр агрополітики Роман Лещенко.

Журнал «Ягідник»

Останні статті