«Як бджола» виготовляє конфітюр з троянди

 «Як бджола» виготовляє конфітюр з троянди

Максимально диверсифікувати бізнес і орієнтуватися на вирощування лише традиційний, а й нішевих культур. Такого курсу дотримується виробничий кооператив з Львівщини «Як бджола», який цього року заклав плантації не лише бузини та суниці альпійської, а й троянди зморшкуватої. Про виготовлення унікального продукту – конфітюру з ружі й амбіційні плани на майбутнє ексклюзивно «Ягіднику» розповіли співзасновники кооперативу «Як бджола» Олег Бачинський і Тарас Баландюк.

– Ми займаємося закладанням багаторічних плантацій, в основному ягідних культур, але ще тестуємо і таку культуру, як троянда зморшкувата. Її пелюстки використовують у кулінарії для виготовлення варення, лікерів, конфітюрів і різних джемів. Так, весною цього року ми заклали плантацію з трояндою зморшкуватою площею 2 гектари. Вона ще не дає повноцінно квітів, але в тестовому варіанті ми вирішили зробили першу партію конфітюру, – розповідає Олег Бачинський.

Конфітюр з ружі роблять у партнерстві в кооперативом «Organic Garden», який взяв на себе функцію переробки.

 Всього виготовили 500 баночок об’ємом 165 мл.

– У нашому регіоні, Львівській та Івано-Франківській областях, споконвіків є культура споживання варення з ружі. Це унікальний для України продукт, і ми робимо перші кроки для того, щоб зробити його з захищеним географічним зазначенням і виходити з ним на експорт. Рецептура конфітюру з троянди – унікальна й історично притаманна для нашого регіону, – додав Тарас Баландюк.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті