Ягоди преміумґатунку – висока ціна. Репортаж із ФГ Олега Пустовойта

 Ягоди преміумґатунку – висока ціна. Репортаж із ФГ Олега Пустовойта

Бізнес на ягодах в умовах стрімкої зміни клімату – це реально, що довели на власному досвіді не тільки європейські виробники, а й українські. Сучасні технології зберігають насадження та ягоди, а також надають можливість пролонгувати сезон. Такий шлях обрав для себе фермер з Київщини Олег ПУСТОВОЙТ, який вирощує садову суницю в тунелях і відкритому ґрунті.Господарство орієнтується виключно на преміумсегмент вітчизняного ринку. Фермер упевнений: якщо на старті правильно визначитися з ринками збуту і робити акцент на якості продукції, можна сміливо працювати невеликими обсягами всередині країни.

Господарство Олега Пустовойта розташоване на межі Київської та Чернігівської областей, основна культура – садова суниця, якої фермер має 2 гектари в плівкових теплицях арочного типу та відкритому ґрунті. Для диверсифікації виробництва тут почали вирощувати високорослу лохину за власною технологією: 5 тисяч кущів висадили в переносні мішки, які навесні заносять у теплиці для того, щоб отримати урожай раніше. Наразі в господарстві є дві теплиці, кожна площею у 500 квадратних метрів, де експериментують з підходами до вирощування ягід.

Вирощуванням садової суниці Олег Пустовойт захопився під час навчання в аграрному університеті та чотирирічного стажування в ягідних господарствах Англії. На той час молодого спеціаліста вразив підхід англійців до справи: суницю там вирощували виключно в тунелях та теплицях, а сорти, що родили до морозів, висаджували на гряди та мульчували. І попри несприятливий клімат бізнес просувався досить успішно. У 2013 році Олег заснував власне ягідне господарство. Перші його насадження – у відкритому ґрунті, однак господар прагнув облаштувати теплиці й наразі розвиває цей напрям.

Злива, град, приморозки – це втрати врожаю. Ягідні теплиці захищають рослини і врожай від цих кліматичних потрясінь, одна теплиця окуповується вже за 4 роки. Крім того, вирощування садової суниці в теплиці дозволяє розширити сезон роботи ягідного господарства і надавати постійну роботу людям, – розповідає фермер. – Справді, теплиця – дорогий проєкт, який потребує інвестицій: орієнтовно 80 тисяч євро на гектар. Небагато українських фермерів може собі це дозволити, я також поки що тільки мрію про великі площі під накриттям.

ПРАВИЛЬНО ДІБРАНІ СОРТИ – КЛЮЧ ДО РИНКІВ ЗБУТУ

Проте фермер започаткував у господарстві перші малооб’ємні теплиці й планує надалі активно розвивати цей напрямок. Наразі вирощує садову суницю для преміумсегмента як у відкритому, так і закритому ґрунті. Акцент робить на якості продукції та орієнтації на постійних клієнтів, які й диктують сортовий склад. Найбільш затребувані: Альбіон, Сан Андреас, Мурано, Мальга, Гармонія, Джолі. За словами Олега Пустовойта, ці ягоди закуповують у нього центральні ринки Києва, елітні магазини і ресторани.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті