Гумі: виробники збирають перші врожаї

 Гумі: виробники збирають перші врожаї

Фото Андрія Колісника з мережі фейсбук

Ягідний сезон вже у розпалі й українські ягідівники кожного дня збирають з плантацій урожаї. Так, дозрівають уже і плоди гумі – поки що нової та малопоширеної культури для України. Фотографіями першого врожаю поділився фермер Андрій Колісник у мережі фейсбук.

– Гумі достигло і ще може висіти на кущі впродовж місяця. На відміну від черешні плоди зовсім не підгнивають, а сам кущ не потребує ніяких хімічних обробок, – написав Андрій Колісник.

Гумі (або лох багатоквітковий) – це багаторічна рослина родини маслинкових. Кущі виростають до 2 м заввишки та 1,5 м завширшки. Цю рослину в Україні знайти досить складно, хоча наш регіон сприятливий для її вирощування. Культура легко розмножується, за словами Андрія Колісника, основний спосіб розмноження цінних форм – зелене живцювання, яке при дотриманні необхідних умов відбувається ефективно. Насінням теж розмножується добре, але сіянці не повторюють властивостей батьківського рослини.

Фото Андрія Колісника з мережі фейсбук

Ягідівник Василь Лерніченко на своєму каналі у Youtube зазначає, що кущ гумі не потребує захисту, бо в Україні немає природних шкідників і захворювань цієї культури.

– Гумі – дуже високоврожайна культура, кущ щороку залитий плодами, – розповідає Василь Лерніченко.

Фото Андрія Колісника з мережі фейсбук

Стиглі плоди виглядають як кизил або вишня, але за смаком нагадують більше яблуко або хурму чи інжир. З одного куща можна зібрати до 10 кілограмів плодів. Плодоносити кущі гумі починають вже на четвертий рік після посадки. Перші плоди достигають на початку липня і родять до кінця місяця. Однак з їх збором можна і не поспішати – стиглі плоди не обсипаються і можуть висіти на кущах аж до середини серпня.

– Гумі гідно витримує зимові морози, і за всі роки вирощування кущ підмерз лише один раз – взимку 2011 року, коли були температура опускалася нижче -30 0С. Але за сезон кущ повністю відновився, – зазначає Василь Лерніченко.

Нагадаємо, гумі: користь плодів та догляд за кущами.

Журнал «Ягідник»

Останні статті