Ягідництво в «неягідній» Ірландії

 Ягідництво в «неягідній» Ірландії

Успішний досвід компанії Keelings

Ірландія, враховуючи її географічне розташування, – країна з особливими кліматичними умовами. Через те, що острів омивається морями, тут часто йдуть дощі, але клімат доволі м’який. Ягідництво там – зовсім непопулярний напрямок сільського господарства, адже країна більше спеціалізується на вирощуванні овочів, зокрема картоплі. Але сімейна компанія Keelings вирішила на власному прикладі продемонструвати, що успішно вирощувати ягоди можна і в Ірландії, але головне – застосовувати новітні технології та багатий досвід, набутий упродовж століття. Детальніше про те, як на 45 гектарах в Ірландії вирощують суницю садову, малину, лохину й ожину, які при цьому виникають проблеми та виклики, ексклюзивно журналу «Ягідник» розповів керівник компанії Keelings Девід Keeling.

ІСТОРІЯ ТА АСОРТИМЕНТ КУЛЬТУР

Keelings – це сімейна компанія, історія якої розпочалася ще в далекому 1926 році з вирощування ревеню, яблук, помідорів і декоративних квітів.

– У 1930-х роках, вмотивовані ідеєю власного бізнесу, мої бабуся та дідусь почали вирощувати фрукти й овочі та постачати їх до магазинів Дубліна. Пізніше, в 1960–1980-х роках, до справи долучилися мій тато та його брати, а вже з 1990-х у сімейному бізнесі почали працювати я, мій брат і сестра, – розповідає директор компанії Keelings Девід Keeling.

За майже 100-річну історію компанії Keelings у господарстві завжди намагалися вирощувати лише ті культури, які популярні серед споживачів. Так, нині підприємство культивує на площі 45 гектарів ягідні культури – суницю садову (яка, до речі, найпопулярніша серед ірландців), а також малину, лохину й ожину.

– Ми вирощуємо лише те, що потрібно нашим споживачам. Зокрема, зараз основний наш напрямок – ягідництво. Коли ми в 90-х роках починали вирощувати ягоди, їхній асортимент був дуже маленький, але за останні 20 років цей ринок значно розширився. Люди зараз розуміють, наскільки ягоди корисні для їхнього здоров’я, тому споживають їх на сніданок, обід чи вечерю, а також під час перекусів. Чимало наших споживачів цікавляться цією темою, тому ми іноді проводимо різноманітні тематичні заходи, під час яких наші клієнти дізнаються нову та цікаву для себе інформацію, – розповідає керівник господарства. – Наша компанія – найбільший виробник тепличних ягід в Ірландії. Так, на 500 погонних кілометрах ми вирощуємо 2500 тонн малини, сезон якої триває приблизно 13 тижнів. Загалом, відповідно до визначеної програми, ми підлаштовуємо сезони вирощування ягід під продажі в супермаркетах, – зазначає Девід Keeling. – Окрім того, ми єдині в Ірландії вирощуємо суницю садову, застосовуючи метод, який запобігає розвитку захворювань і шкідників і таким чином забезпечує ягоди найвищої якості.

У 2009 році компанія побудувала першу теплицю площею 5,5 гектара, яка дала можливість не лише вирощувати понад 100 мільйонів ягід суниці, а й продовжити сезон збору врожаю аж до грудня. Таким чином, завдяки цьому Keelings забезпечує ринок Ірландії найбільш ранніми та пізніми ягодами.

– У нас є сучасні теплиці, завдяки яким ми можемо вирощувати суницю значно довше, але наразі нам їх недостатньо. Тому в майбутньому ми плануємо забезпечити нашу компанію більшою кількістю теплиць, – розповідає Девід Keeling.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті