«Ягідництво та кооперація-2021»: на Прикарпатті відбувся національний ягідний конгрес

 «Ягідництво та кооперація-2021»: на Прикарпатті відбувся національний ягідний конгрес

Фото асоціації “Ягідництво України”

13 серпня в Івано-Франківську відбувся IV Національний конгрес «Ягідництво та кооперація-2021», організований у синергії з першим сімейним ягідним фестивалем ZAHID BERRY FEST. Організатори заходу – асоціація «Ягідництво України», ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» та ФГ «Беррі Прикарпаття» Інформаційним партнером події став проєкт «Ягідник».

Програма конгресу «Ягідництво та кооперація-2021» тривала два дні. У перший день, 13 серпня відбулася пленарна частина заходу, де обговорювалися критичні точки ягідного бізнесу, тенденції розвитку сегменту, а також можливості для малих та середніх фермерів тощо. Окрему увагу учасники заходу приділили найбільш ймовірним векторам формування ринку в умовах «постковідних» реалій, кліматичних змін і споживацьких вподобань.

Так, про нетипові рішення в умовах нетипового сезону розповіла учасникам аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва. Історією успішного ведення бізнесу та власним досвідом щодо того, як «з нуля» створити одне з провідних господарств регіону, поділився переможець номінації «Персона року» UBA Awards, засновник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин. Питанням якісних показників ягідної продукції та зменшенню втрат на шляху ягід від поля до споживача приділила увагу агроном-консультант з вирощування ягідних і фруктових культур Ірина Корбинець.

Окрім того, спікери конгресу «Ягідництво та кооперація-2021» висвітлили питання фінансування та підтримки ягідівників, зокрема щодо кредитування, інвестицій та агроконсультацій. Окремий блок питань був присвячений питанням кооперації та взаємодії ягідних господарств, під час якого президент асоціації «Ягідництво  України» Ірина Кухтіна та представники ягідних компаній (керівник ФГ «Еко Беррі» Ігор Князевич і представник кооперативу «Ягідний рай» Микола Островський) розповіли про свій досвід кооперації.

Другий день конгресу був присвячений веденню ягідного бізнесу та бізнес-туру на фермерське господарство «Еко Беррі», яке спеціалізується на вирощуванні, переробці та заморожуванні ягід та лісових продуктів, а також на одне з провідних ягідних господарств регіону – ФГ «Беррі Прикарпаття». Так, під час візиту на підприємство президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна розповіла про тенденції ягідного ринку України, а також озвучила попередні підсумки сезону.

Нагадаємо, Ягідівники України зберуться на Прикарпатті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті