Ягідників чекають складні часи: погода вплине на врожай, а карантин на збут продукції

 Ягідників чекають складні часи: погода вплине на врожай, а карантин на збут продукції

Нинішній рік стане непростим для українських ягідників. Так вважає співвласник ягідної ферми «Озеряна» Ярослав Мовчун. Про це він повідомив на власному онлайн-вебінарі усоцмережах.

За словами експерта, багато підприємств чекає неврожай.

«Щодо тієї ж лохини, кущі через аномально теплу зиму перезимували погано. Деякі з них в грудні-листопаді починали цвісти. Це поодинокі випадки, але розпускалися кущів дуже багато. Тому в сезоні ми отримаємо набагато менше ягоди, ніж очікувалося », – каже Мовчун.

Другою причиною для занепокоєння, на думку ягідника, стане карантин. Він уже продовжений до кінця квітня і, цілком ймовірно, може бути ще пролонгований до завершення весни. Це ж вплине на збут продукції і головне – на купівельну спроможність українців.

«Якщо люди просидять в карантині до травня, і першу зарплату отримають тільки в червні, їм точно буде не до ягід, якими б вони не були. В тому числі, преміальними або органічними », – вважає співвласник ягідної ферми.

На його думку, виграють тільки ті підприємства, які будуть гнучко підходити до ціноутворення, або пропонувати додатковий сервіс, або ж використовувати інші варіанти. Щодо експорту, то, за словами Ярослава Мовчуна, найперший удар відчують ті, хто вирощує полуницю для зовнішнього ринку.

«Однозначно, буде важко. Необхідно моніторити ситуацію в ЄС, конкурентів: хто з них як працює, на яких добривах. Думати, що ринок ЄС такий великий, що зможе все проковтнути – помилково », – додав виробник

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *