Ягідникам на Львівщині у господарстві допомагають тварини

 Ягідникам на Львівщині у господарстві допомагають тварини

Єдиний органічний ягідний кооператив в Україні, де використовують біодинамічне землеробство, працює на Львівщині.  Тут кози, вівці та свині підготували ділянку до посадки у грунт саджанці, а бобри зробили запас води для поливу.

Розташований ягідний кооператив «Як Бджола», який заснували однокурсники Тарас Баландюк та Олег Бачинський, у селі Боложинів Буського району на Львівщині. Тут на 20 га землі вирощують малину, суницю садову та ожину, повідомляє SEEDS.

Проте не звичним для нас способом, а біодинамічним. Аби підготувати грунт до посадки, випустили кіз, які під’їли вербу, потім – овець, які виїли траву. А насамкінець на ділянці лишали свиней. Ті «чистили» землю від коріння та «розорювали» ділянку, наче трактори. Як зазначають власники, після такого методу обробітку землі чудово ростуть саджанці, адже бур’янів нема.

Важливу роль у господарстві відіграють і бобри, які живуть неподалік. Бобри зробили запас води у загаті у власному озері кооперативу. Як зазначає Тарас Баландюк, такої кількості води вистачить на два роки. Загата має ширину 6 метрів, глибину – 4, а довжину 120 метрів.

Планують у кооперативі влаштувати агро-екотуризм. Адже охочих поспостерігати за життям бобрів та інших тварин чимало. Тому вже у червні цього року тут планують запустили проект з агро-екотуризму.

Основною цільовою аудиторією стануть сім’ї з дітьми, яким особливо цікаво взаємодіяти з тваринами: кіньми, поні, вівцями і козами. Планують, що вхід буде безкоштовним.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *