Ягідний сезон в умовах карантину: як працюють і на що сподіваються українські виробники

 Ягідний сезон в умовах карантину: як працюють і на що сподіваються українські виробники

Безсніжна зима, нестабільні економічні коливання та карантинні обмеження – все це створює низку ризиків для вітчизняного ягідництва у 2020 році. І якщо на світову економіку Україна здатна впливати лише опосередковано, то природні катаклізми чи нечувана до цього року пандемія коронавірусу потребують невідкладних рішень всередині країни.

Як розпочався ягідний сезон в українських виробників, які перепони, виклики та прогнози на рік прийдешній озвучують вітчизняні ягідники – читайте далі.

ПАНДЕМІЯ КОРОНАВІРУСУ – НЕМАЄ ЛИХА БЕЗ ДОБРА

Експерти по-різному оцінюють ймовірності впливу ситуації з поширенням пандемії коронавірусу на розвиток ягідної галузі. Експортери одразу заявляли про труднощі з поставками, імпортери – про перебої з доставками товару. В Асоціації «Ягідництво України» своєю чергою розповідають не лише про негативні наслідки від пандемії, а й про нові можливості для виробників. …

– Українським виробникам ягід варто готуватись до непростого сезону. Чимало господарств втратило значні частини врожаю через морози, згодом були дощі та град, різкі похолодання. Продукції, однозначно, буде менше, зберегти і продати її теж буде нелегко, це залежить від того, хто, як і скільки разів обробляє рослини засобами захисту, хто та як забезпечує доставку товару. З іншого боку, якщо погода зміниться і прийде різке потепління, ягоди почнуть дуже швидко дозрівати. Тоді у виробників можуть виникнути проблеми з вчасним збором продукції, її зберіганням та реалізацією. Разом зі швидким дозріванням сезон ягід може стати коротким і будуть великі стрибки в ціні: коли пропозиція стрімко зростатиме – ягода буде дешевою, а далі за короткий проміжок часу ціна різко зросте. Більше того, додадуться проблеми у переробників з ціною на сировину та її кількістю, – резюмує Ірина Кухтіна.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (18).

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,

Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com

Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16,

Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net

Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Катерина Олар, тел. +38 096 50 10 254, sad.nti@ukr.net

або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *